Před 30 lety to byl pořádný nářez. Překvapí nový Predátor: Evoluce?

Praha - Nový film série Predátor režiséra Shanea Blacka přináší zpět do divočiny jižní Georgie z nejzazších koutů vesmíru výbušnou honičku. Nejsmrtonosnější lovci vesmíru nyní přicházejí silnější, chytřejší a nebezpečnější než kdykoliv předtím. Před vyhubením může lidskou rasu uchránit pouze parta šílených ex-vojáků a evoluční bioložka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

film Predátor: Evoluce

Herecká sestava, kterou režíruje Shane Black podle scénáře, pod kterým je podepsán spolu s Fredem Dekkerem, je mimořádná. V hlavních rolích se představí Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Thomas Jane, Alfie Allen, Augusto Aguilera a Sterling K. Brown. Film PREDÁTOR: EVOLUCE produkuje John Davis, který vdechl sérii Predátor život. Kamera Larry Fong; výprava Martin Whist; střih Harry B. Miller III a Billy Weber; specialisté filmových triků Jonathan Rothbart a Matt Sloan.

Shane Black je kromě psaní senzačních filmů včetně Smrtonosné zbraně a režírování filmů jako Iron Man 3, Správní chlapi a Kiss Kiss Bang Bang také herec. Asi nejvíce se proslavil rolí Hawkinse v Predátorovi, klasice z roku 1987, kterou režíroval John McTiernan. Ale, jak říká Black, „Predátor v tomhle filmu je ten nejsmrtonosnější a nejhrozivější ze všech.“

„O třicet let později je to pořád ten samý Predátor, ale během té doby se sám geneticky zdokonalil,“ říká John Davis. „Tohle není předělávka nebo nová verze. Tohle je série, kterou jste před 30 lety milovali. Tohle jsou následky toho, co se stalo. Tohle je to, co se dělo uplynulé 3 dekády. Jsou horší a větší – vyvinuli se. Tohle není Predátor vašeho táty.”

„Myslím, že tohle je jedna z těch sérií, kterou lidé milují napříč generacemi,” říká Davis. „Ten úplně první Predátor je pořád celosvětově populární a prodává se po celém světě prostřednictvím kabelovek a streamů. Je těžké uvěřit, že o 30 let později tenhle film diváky pořád okouzluje, generaci za generací.”

Za největší poctu, kterou mohl prokázat originálu, považuje Black nalezení správných herců, mezi kterými by fungovalo to samé parťáctví, které mezi sebou měly postavy v Predátorovi. Boyd Holbrook září jako Quinn McKenna, žoldák, který se ocitne v čele týmu vysloužilých vojáků vyrážejících proti smrtícímu vetřelci. „Všechno to jsou vojáci, na které se dávno zapomnělo,“ říká Black. „Jsou to outsideři stojící mimo společnost. Všichni jsou zlomení. Z toho nebo onoho důvodu je všechny začali považovat za nedůvěryhodné a nepřijatelné, protože je něco zlomilo. Ale nějak se stalo, že se našli navzájem. Nejsou elitním týmem vojáků. Tyhle chlápky stojí trochu úsilí, být hodní, ale pořád tam je jiskra, která čeká na zapálení. Probleskuje v nich nezničitelný duch a tohle je pro ně příležitost, jak se vrátit do života, a při výpravě proti příšerám podporují jeden druhého. Minimálně jsou to lidé, které byste si pro tohle pravděpodobně vybrali, jsou fakt drsní, když jde do tuhého. Mají elán, mají kuráž a jsou k sobě navzájem nesmírně loajální.”

Predátor. Evoluce (2:42) | zdroj: YouTube


„Když si to vezmete kolem a kolem, tak parta vyděděnců zachránila svět,” říká Davis. „Možná jsou moc velcí cvoci na to, aby se báli tam, kde by to bylo namístě.”

Film má v českých kinech premiéru 13. září 2018. Distributorem je společnost CinemArt.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel scenárista William Goldman, Oscara mu vynesl Butch Cassidy a…

16.11.2018 21:46 Ve věku 87 let v New Yorku zemřel americký scenárista William Goldman. S odvoláním na jeho dceru…

Češi jsou neskutečně milí, řekl oscarový herec Michael Caine, natáčení v…

16.11.2018 21:12 Praha - Je to jen pár dnů, co se oscarový herec Michael Caine, známý z desítek hollywoodských…

RECENZE: Útěk ze socialistického panoptika. Na filmu Balón je nudný jen…

16.11.2018 19:40 RECENZE – Šest neděl v balónu? Ani omylem! Rodině toužící po Západě by bohatě stačila hodina a…

Zemřel král z Tří oříšků pro Popelku, herec Rolf Hoppe

15.11.2018 21:32 Ve věku 87 let zemřel ve čtvrtek v Drážďanech německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. S…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama