Berlusconi na filmovém plátně. Do českých kin přichází provokativní komedie

Praha - Do českých kin 15. listopadu přijde nový film režiséra Paola Sorrentina, označovaného za nejlepšího italského režiséra současnosti. Po úspěšném filmu Mládí, držiteli divácké ceny z festivalu Karlovy Vary, přichází s provokativním komediálním dramatem Oni a Silvio. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo v něm ztvárnil Silvia Berlusconiho, miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž proslul svým excentrickým způsobem života.

Přidejte svůj názor

Berlusconi, Silvio

ČTK o tom informovala Michala Chrudimská za distribuční společnost Aerofilms, která snímek v Česku uvede ve spolupráci s Českou televizí a karlovarským festivalem.

zdroj: YouTube

Přestože se děj filmu točí právě kolem své ústřední postavy, dotýká se řady obecnějších témat: ztráty hodnot v politice, egoismu, šovinismu nebo cynického mechanismu moci. Zabývá se nejen tím, kdo je skutečný Berlusconi a další mocní jeho střihu, ale také tím, kdo jsou ti, kteří jim pomáhají udržet jejich moc, ti, kteří chtějí stát na stejném břehu jako oni, ti, kteří je volí, zkrátka všichni ti, kdo se je naučili milovat, uvádí distributor.

Osmačtyřicetiletý Sorrentino pracoval v počátcích své kariéry jako scenárista s neapolskými divadelníky a filmaři. V roce 1998 natočil krátký film Láska nezná hranic, za nějž získal řadu cen. V soutěži benátského festivalu v roce 2001 a následující léto na MFF KV byl uveden jeho celovečerní debut Přebytečný člověk.

Od roku 2004, kdy byl v Cannes představen snímek Následky lásky, jsou do soutěže nejvýznamnějšího filmového festivalu zvány Sorrentinovy filmy pravidelně: Rodinný přítel (2006), Božský (2008, Cena poroty MFF v Cannes), Tady to musí být (2011), Velká nádhera (2013, Oscar za nejlepší neanglicky mluvený film) i Mládí (2015, Cena diváků MFF v Karlových Varech). Sorrentino je také respektovaným spisovatelem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy opět ovládla Hra o trůny, hvězdou večera byl ale nováček mezi…

18.09.2018 09:31 Aktualizováno Los Angeles - Cenu Emmy pro nejlepší dramatický seriál si v pondělí večer odnesla z ceremoniálu v…

RECENZE: Střeva, hlášky a přeplácaný chaos. Nový Predátor má styl, chybí…

15.09.2018 13:10 RECENZE – Scénárista Smrtonosné zbraně a Posledního skauta patří mezi poslední mohykány, co ještě…

Jan Žižka jako hollywoodský trhák? Půjde o nejdražší film české…

13.09.2018 16:23 Praha - Historický film Petra Jákla Jan Žižka má rozpočet půl miliardy korun, což z něj činí dosud…

Češi usilují o Oscara s filmem Všechno bude. Má šanci?

13.09.2018 12:16 Praha - Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která každoročně stojí za udílením cen Český lev…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama