Berlusconi na filmovém plátně. Do českých kin přichází provokativní komedie

Praha - Do českých kin 15. listopadu přijde nový film režiséra Paola Sorrentina, označovaného za nejlepšího italského režiséra současnosti. Po úspěšném filmu Mládí, držiteli divácké ceny z festivalu Karlovy Vary, přichází s provokativním komediálním dramatem Oni a Silvio. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo v něm ztvárnil Silvia Berlusconiho, miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž proslul svým excentrickým způsobem života.

Přidejte svůj názor

Berlusconi, Silvio

ČTK o tom informovala Michala Chrudimská za distribuční společnost Aerofilms, která snímek v Česku uvede ve spolupráci s Českou televizí a karlovarským festivalem.

zdroj: YouTube

Přestože se děj filmu točí právě kolem své ústřední postavy, dotýká se řady obecnějších témat: ztráty hodnot v politice, egoismu, šovinismu nebo cynického mechanismu moci. Zabývá se nejen tím, kdo je skutečný Berlusconi a další mocní jeho střihu, ale také tím, kdo jsou ti, kteří jim pomáhají udržet jejich moc, ti, kteří chtějí stát na stejném břehu jako oni, ti, kteří je volí, zkrátka všichni ti, kdo se je naučili milovat, uvádí distributor.

Osmačtyřicetiletý Sorrentino pracoval v počátcích své kariéry jako scenárista s neapolskými divadelníky a filmaři. V roce 1998 natočil krátký film Láska nezná hranic, za nějž získal řadu cen. V soutěži benátského festivalu v roce 2001 a následující léto na MFF KV byl uveden jeho celovečerní debut Přebytečný člověk.

Od roku 2004, kdy byl v Cannes představen snímek Následky lásky, jsou do soutěže nejvýznamnějšího filmového festivalu zvány Sorrentinovy filmy pravidelně: Rodinný přítel (2006), Božský (2008, Cena poroty MFF v Cannes), Tady to musí být (2011), Velká nádhera (2013, Oscar za nejlepší neanglicky mluvený film) i Mládí (2015, Cena diváků MFF v Karlových Varech). Sorrentino je také respektovaným spisovatelem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Okouzlující Studená válka je místy až příliš studená

20.11.2018 17:17 Polská novinka Studená válka od slavného oscarového režiséra si letos v Cannes vybojovala cenu za…

Skandál v německé televizi: Po nátlaku AfD upravila krimi seriál, politici…

20.11.2018 14:25 Německá veřejnoprávní televize ARD digitálně upravila jeden z dílů svého policejního seriálu…

Natáčení druhého dílu filmové klasiky Top Gun je v plném proudu. Cruise se…

20.11.2018 10:30 Očekávané pokračování snímku Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli doprovází řada komplikací a…

Hvězda baletu Sergej Polunin si zatančil v novém klipu irského interpreta…

19.11.2018 20:48 Slavný tanečník se objevil v novém klipu irského hudebníka Hoziera, kde si zároveň zahrál hlavní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama