Česká kina ovládl komiksový antihrdina Venom, porazil českou komedii

Jedničkou víkendové návštěvnosti tuzemských kin se stala novinka z USA, akční film Venom o stejnojmenném komiksovém antihrdinovi. Vidělo ho 125.000 lidí, kteří za vstupenky zaplatili 20,5 milionu korun. Na dalších dvou místech se umístily české snímky. Na druhou příčku z předchozí první spadla komedie Po čem muži touží a třetí obsadila novinka, politické drama Toman. Vyplývá to z údajů, které dnes na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

film Venom
doporučujeme

Ve filmu Venom se novinář Eddie Brock v podání Toma Hardyho stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock tak disponuje novými superschopnostmi a má možnost dělat co se mu zachce. Venom je ale současně temný, nepředvídatelný a zuřivý.

Film Po čem muži touží, ve kterém se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové, se promítá třetím týdnem, přičemž dva víkendy po svém uvedení byl na špici návštěvnosti. Za uplynulý víkend ho vidělo 40.000 lidí, celkový počet diváků tak dosáhl 290.000 a tržby 43 milionů korun. Na drama o někdejším šéfovi československé zahraniční rozvědky Zdeňku Tomanovi a jeho vlivu na vývoj v poválečném Československu přišlo o víkendu do kina téměř 20.000 lidí, kteří v pokladnách nechali téměř tři miliony korun.

První pětici uzavírá další novinka z USA: romantické drama Zrodila se hvězda, ve kterém hraje Lady Gaga, a americký snímek Yeti: Ledové dobrodružství. O víkendu je vidělo shodně kolem 16.000 diváků.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí další dva nové americké snímky: drama První člověk o Neilu Armstrongovi a jeho letu na Měsíc a thriller Zlý časy v El Royale, jehož tématem je podle anotace setkání sedmi podivných cizinců v jednom hotelu s temnou minulostí. Premiéru bude mít v Česku také malajsijský animovaný snímek Vilík: Rychle a vesele o autíčku, které se chce stát králem silnic ve svém rodném městě, a ruská animovaná pohádka Princezna a dráček.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude příští Bond žena, nebo černoch? Agenta 007 by dokonce měla ztvárnit…

15.07.2019 17:25 Od té doby, co současný představitel Jamese Bonda, Daniel Craig, oznámil svůj odchod, se spekuluje…

RECENZE: Uberem na lovu zločinců. Šílená jízda Spolujízda je komedie na…

14.07.2019 17:40 RECENZE – Léto je v plném proudu, a to mimo jiné znamená bláznivé, sluncem prozářené komedie, u…

Agnieszka Holland dotočila Šarlatána s Ivanem Trojanem

11.07.2019 09:00 Po 36 natáčecích dnech padla na začátku července poslední klapka nového filmu polské režisérky…

Petr Kolečko představil trailer své komedie Přes prsty

10.07.2019 21:45 Početná delegace filmu Přes prsty dorazila do Karlových Varů, aby zde představila trailer a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama