Česká kina ovládl komiksový antihrdina Venom, porazil českou komedii

Jedničkou víkendové návštěvnosti tuzemských kin se stala novinka z USA, akční film Venom o stejnojmenném komiksovém antihrdinovi. Vidělo ho 125.000 lidí, kteří za vstupenky zaplatili 20,5 milionu korun. Na dalších dvou místech se umístily české snímky. Na druhou příčku z předchozí první spadla komedie Po čem muži touží a třetí obsadila novinka, politické drama Toman. Vyplývá to z údajů, které dnes na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

film Venom

Ve filmu Venom se novinář Eddie Brock v podání Toma Hardyho stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock tak disponuje novými superschopnostmi a má možnost dělat co se mu zachce. Venom je ale současně temný, nepředvídatelný a zuřivý.

Film Po čem muži touží, ve kterém se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové, se promítá třetím týdnem, přičemž dva víkendy po svém uvedení byl na špici návštěvnosti. Za uplynulý víkend ho vidělo 40.000 lidí, celkový počet diváků tak dosáhl 290.000 a tržby 43 milionů korun. Na drama o někdejším šéfovi československé zahraniční rozvědky Zdeňku Tomanovi a jeho vlivu na vývoj v poválečném Československu přišlo o víkendu do kina téměř 20.000 lidí, kteří v pokladnách nechali téměř tři miliony korun.

První pětici uzavírá další novinka z USA: romantické drama Zrodila se hvězda, ve kterém hraje Lady Gaga, a americký snímek Yeti: Ledové dobrodružství. O víkendu je vidělo shodně kolem 16.000 diváků.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí další dva nové americké snímky: drama První člověk o Neilu Armstrongovi a jeho letu na Měsíc a thriller Zlý časy v El Royale, jehož tématem je podle anotace setkání sedmi podivných cizinců v jednom hotelu s temnou minulostí. Premiéru bude mít v Česku také malajsijský animovaný snímek Vilík: Rychle a vesele o autíčku, které se chce stát králem silnic ve svém rodném městě, a ruská animovaná pohádka Princezna a dráček.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel švýcarský režisér Claude Goretta, z neznámé herečky udělal celebritu

21.02.2019 13:11 Ve věku 89 let zemřel švýcarský režisér Claude Goretta. Agentuře AFP to sdělil filmařův syn. Díky…

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama