Česká kina ovládl komiksový antihrdina Venom, porazil českou komedii

Jedničkou víkendové návštěvnosti tuzemských kin se stala novinka z USA, akční film Venom o stejnojmenném komiksovém antihrdinovi. Vidělo ho 125.000 lidí, kteří za vstupenky zaplatili 20,5 milionu korun. Na dalších dvou místech se umístily české snímky. Na druhou příčku z předchozí první spadla komedie Po čem muži touží a třetí obsadila novinka, politické drama Toman. Vyplývá to z údajů, které dnes na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

film Venom
doporučujeme

Ve filmu Venom se novinář Eddie Brock v podání Toma Hardyho stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock tak disponuje novými superschopnostmi a má možnost dělat co se mu zachce. Venom je ale současně temný, nepředvídatelný a zuřivý.

Film Po čem muži touží, ve kterém se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové, se promítá třetím týdnem, přičemž dva víkendy po svém uvedení byl na špici návštěvnosti. Za uplynulý víkend ho vidělo 40.000 lidí, celkový počet diváků tak dosáhl 290.000 a tržby 43 milionů korun. Na drama o někdejším šéfovi československé zahraniční rozvědky Zdeňku Tomanovi a jeho vlivu na vývoj v poválečném Československu přišlo o víkendu do kina téměř 20.000 lidí, kteří v pokladnách nechali téměř tři miliony korun.

První pětici uzavírá další novinka z USA: romantické drama Zrodila se hvězda, ve kterém hraje Lady Gaga, a americký snímek Yeti: Ledové dobrodružství. O víkendu je vidělo shodně kolem 16.000 diváků.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí další dva nové americké snímky: drama První člověk o Neilu Armstrongovi a jeho letu na Měsíc a thriller Zlý časy v El Royale, jehož tématem je podle anotace setkání sedmi podivných cizinců v jednom hotelu s temnou minulostí. Premiéru bude mít v Česku také malajsijský animovaný snímek Vilík: Rychle a vesele o autíčku, které se chce stát králem silnic ve svém rodném městě, a ruská animovaná pohádka Princezna a dráček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Film Havel by mohly uvést globální streamovací služby, režisér Horák jedná…

09.08.2020 18:06 Režisér Slávek Horák jedná s globálními streamovacími službami o uvedení snímku Havel. Řekl to v…

Olga Havlová dokázala život přizpůsobit sobě. Má můj obdiv, říká Geislerová

09.08.2020 16:08 Manželka Václava Havla Olga byla podle herečky Anny Geislerové, která ji ztvárnila v novém filmu…

Na co jít do kina? Ava, Vzpomínky na Itálii, oddechovka Palm Springs a…

08.08.2020 17:00 Žádné hollywoodské trháky teď v kinech nejsou, ale přesto se v nich promítá několik zajímavých…

RECENZE: překvapení léta, pohodová romantika s časovou smyčkou v Palm…

04.08.2020 07:19 Aktualizováno Andy Samberg (Brooklyn 99) si střihnul zajímavou roli v odlehčené komedii s romantickou zápletkou s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama