Česká kina ovládl komiksový antihrdina Venom, porazil českou komedii

Jedničkou víkendové návštěvnosti tuzemských kin se stala novinka z USA, akční film Venom o stejnojmenném komiksovém antihrdinovi. Vidělo ho 125.000 lidí, kteří za vstupenky zaplatili 20,5 milionu korun. Na dalších dvou místech se umístily české snímky. Na druhou příčku z předchozí první spadla komedie Po čem muži touží a třetí obsadila novinka, politické drama Toman. Vyplývá to z údajů, které dnes na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

film Venom

Ve filmu Venom se novinář Eddie Brock v podání Toma Hardyho stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. Brock tak disponuje novými superschopnostmi a má možnost dělat co se mu zachce. Venom je ale současně temný, nepředvídatelný a zuřivý.

Film Po čem muži touží, ve kterém se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové, se promítá třetím týdnem, přičemž dva víkendy po svém uvedení byl na špici návštěvnosti. Za uplynulý víkend ho vidělo 40.000 lidí, celkový počet diváků tak dosáhl 290.000 a tržby 43 milionů korun. Na drama o někdejším šéfovi československé zahraniční rozvědky Zdeňku Tomanovi a jeho vlivu na vývoj v poválečném Československu přišlo o víkendu do kina téměř 20.000 lidí, kteří v pokladnách nechali téměř tři miliony korun.

První pětici uzavírá další novinka z USA: romantické drama Zrodila se hvězda, ve kterém hraje Lady Gaga, a americký snímek Yeti: Ledové dobrodružství. O víkendu je vidělo shodně kolem 16.000 diváků.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí další dva nové americké snímky: drama První člověk o Neilu Armstrongovi a jeho letu na Měsíc a thriller Zlý časy v El Royale, jehož tématem je podle anotace setkání sedmi podivných cizinců v jednom hotelu s temnou minulostí. Premiéru bude mít v Česku také malajsijský animovaný snímek Vilík: Rychle a vesele o autíčku, které se chce stát králem silnic ve svém rodném městě, a ruská animovaná pohádka Princezna a dráček.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Zlý časy v El Royale jsou doopravdy zlý. Nezachrání jej ani…

16.10.2018 08:27 S tematikou kdysi slavného hotelu, který již je za zenitem se diváci mohli setkat v letošním…

Tisíce lidí v O2 aréně sledovaly Star Wars za doprovodu filharmoniků

15.10.2018 21:55 Česká premiéra promítání prvního filmu ze ságy Star Wars s živým hudebním doprovodem dnes podle…

Problémy na ministerstvu kultury: Pokud nedáte cenu Schormovi, rezignujeme…

15.10.2018 21:07 Letošní předávání cen v kultuře, jimiž stát oceňuje výrazné osobnosti, má další trhlinu. Poté, co…

ČT připomněla opomíjeného Rašína. Ve filmu z něj udělala téměř dokonalého…

14.10.2018 22:37 Alois Rašín zcela jistě patří k jedněm z nejdůležitějších, ale také nejopomíjenějších postav našich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama