Mezinárodní festival krátkých filmů Brněnská 16 je po roce zpět

Od středy 10. 10. bude v centru Brna probíhat 59. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16 a potrvá až do soboty 13. 10. Během těchto čtyř dnů mohou návštěvníci zhlédnout přes 110 krátkých filmů, z nichž je 41 soutěžních. Festivalu se zúčastní také zahraniční hosté například z Polska, Maďarska, Belgie nebo Číny.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní festival krátkých filmů Brněnská 16

Hlavní soutěže festivalu se zúčastní 41 filmů, které jsou rozděleny do 11 hodinových bloků. Budou bojovat o Cenu studentské poroty, Cenu diváků a Hlavní cenu. Tu vybírá mezinárodní pětičlenná porota, které letos předsedá Gerald Weber z rakouské distribuční agentury sixpackfilm. O Ceně diváků rozhodují návštěvníci festivalu prostřednictvím hlasování po každém soutěžním bloku.

Doprovodnému programu bylo letos vyhrazeno přes 20 hodin, ve kterých je představena široká škála krátkých filmů, které se dotýkají letošního festivalového motta Je to boj. Prostor je věnován hraným, animovaným, fiktivním i dokumentárním snímkům, uvedeny budou také filmy experimentální.

K těm se vztahuje i diskuzní panel, ve kterém budou odborníci z řad tvůrců, distributorů i producentů hovořit o současných problémech a vizích experimentálního filmu. Součástí doprovodného programu bude i představení veškeré dochované tvorby Petra Němečka, který festival navštíví se spolutvůrkyní filmů manželkou Jarmilou. 

Slavnostní zakončení, během kterého budou vyhlášeny vítězné snímky, proběhne 13. 10. ve 20:00 v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Večerem bude provázet Tomáš Sukup Gyanpuri.

Akreditace je možné zakoupit online, v infocentru na Panenské ulici a samozřejmě i na místě v akreditačním stánku v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně.

Festival pořádá TIC BRNO, příspěvková organizace, jmenovitě Kino Art a Galerie TIC, ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

RECENZE: Může animovaný film porazit starou dobrou marvelovku? Nová éra…

15.12.2018 16:15 RECENZE – Pavoučího muže měli možnost diváci poprvé vidět v roce 2002, pak následovaly další dva…

Velkofilm Jan Žižka je dotočen. Objeví se v něm nejhezčí česká místa, říká…

15.12.2018 11:20 Po necelých třech měsících natáčení míří do střižny historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je…

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama