Mezinárodní festival krátkých filmů Brněnská 16 je po roce zpět

Od středy 10. 10. bude v centru Brna probíhat 59. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16 a potrvá až do soboty 13. 10. Během těchto čtyř dnů mohou návštěvníci zhlédnout přes 110 krátkých filmů, z nichž je 41 soutěžních. Festivalu se zúčastní také zahraniční hosté například z Polska, Maďarska, Belgie nebo Číny.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní festival krátkých filmů Brněnská 16
doporučujeme

Hlavní soutěže festivalu se zúčastní 41 filmů, které jsou rozděleny do 11 hodinových bloků. Budou bojovat o Cenu studentské poroty, Cenu diváků a Hlavní cenu. Tu vybírá mezinárodní pětičlenná porota, které letos předsedá Gerald Weber z rakouské distribuční agentury sixpackfilm. O Ceně diváků rozhodují návštěvníci festivalu prostřednictvím hlasování po každém soutěžním bloku.

Doprovodnému programu bylo letos vyhrazeno přes 20 hodin, ve kterých je představena široká škála krátkých filmů, které se dotýkají letošního festivalového motta Je to boj. Prostor je věnován hraným, animovaným, fiktivním i dokumentárním snímkům, uvedeny budou také filmy experimentální.

K těm se vztahuje i diskuzní panel, ve kterém budou odborníci z řad tvůrců, distributorů i producentů hovořit o současných problémech a vizích experimentálního filmu. Součástí doprovodného programu bude i představení veškeré dochované tvorby Petra Němečka, který festival navštíví se spolutvůrkyní filmů manželkou Jarmilou. 

Slavnostní zakončení, během kterého budou vyhlášeny vítězné snímky, proběhne 13. 10. ve 20:00 v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Večerem bude provázet Tomáš Sukup Gyanpuri.

Akreditace je možné zakoupit online, v infocentru na Panenské ulici a samozřejmě i na místě v akreditačním stánku v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně.

Festival pořádá TIC BRNO, příspěvková organizace, jmenovitě Kino Art a Galerie TIC, ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel oblíbený herec a dabér Jaroslav Kepka. Bylo mu 83 let

24.04.2019 08:50 Česko přišlo o další výraznou hereckou tvář. Zemřel herec Jaroslav Kepka, bylo mu 83 let. Kepka se…

loading...

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama