RECENZE: Zlý časy v El Royale jsou doopravdy zlý. Nezachrání jej ani hvězdní herci

S tematikou kdysi slavného hotelu, který již je za zenitem se diváci mohli setkat v letošním thrilleru Hotel Artemis, kde si po dlouhé době zahrála i Jodie Fosterová. Nehledě na určité základní rozlišnosti obou filmů, mají tyto snímky mezi sebou jednu společnou věc. Špičkoví herci totiž nejsou zárukou dobrého filmu.

Přidejte svůj názor

film Zlý časy v El Royale
doporučujeme

Režisér Drew Goddard debutoval v roce 2012 filmem Chata v horách, paralelně pracoval jako scénárista s Ridley Scottem a Marcem Fosterem, kteří pracují převážně na komerčně úspěšných velkofilmech. Goddard tak očividně není zvyklý pracovat s omezeným rozpočtem a letos se rozhodl natočit thriller, kde si hlavní role zahrály známé hollywoodské tváře včetně Jeffa Bridgese, Dakoty Johnsonové a hvězdy Marvelu Chrise Hemsworthe.

A aby toho nebylo málo, film, jenž uctívá Tarantina, je inspirován snímkem Osm hrozných, kde se za sněhové vánice sejdou hrdinové pod jednou střechou. V Goddardovém filmu se hrdinové sejdou pod stěnami hotelu El Royale – kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i sám hotel, který ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. 

Osudy všech postav se prolínají zrovna v hotelu El Royale, odkud málokdo vyjde živý. Hotel je zajímavý navíc i tím, že leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého.  Příběh, jež začíná příjezdem nových hostů, má celkem slibný počátek, ve výsledku se však ukáže, že hranice mezi dvěma americkými státy zůstaly pouze nevyužitou perspektivou.

 Zvláštní nostalgická atmosféra doléhá ne diváka právě díky pestře zvolené hudbě, které se skoro jako jediné nedá nic vytknout. Jelikož samotný děj má příliš pomalý spad, občas se ta sama hudba stává poněkud nesnesitelná, desetiminutové sólo mladé černošky vyvolává spíš vztek a najednou působí jako lacině zvolený trik za účelem okouzlit diváky. Přehnal to Goddard i s délkou, na jejíž pozadí hasne všechno, co by tento film mohlo nějakým způsobem zachránit. V momentě, kdy se scénář omezuje pouze na zajímavý nápad, na povrch vyplývá špatná hra některých herců a zcela nepromyšlené a banální dialogy.

img-responsive

film Zlý časy v El Royale - herečka Dakota Johnson | foto: Cinemart.cz

Perličkou filmu musela být mladá hollywoodská herečka Dakota Johnsonová, která již poněkolikáté dokazuje, že dobrá dokáže být pouze v béčkouvých filmech, u kterých se s hereckým nadáním moc nepočítá. Chrisu Hemsworthovi, který kvůli roli zhubl o deset kilogram, chyběla jenom jedna věc, a to je kostým Thora. Hemsworth i přes velkou snahu v každém filmu vypadá stejně – vždycky máte pocit, že před vámi stojí chlapík, jehož hlavním úkolem je být hezký a svalnatý.

Zlý časy v El Royale jsou plny špinavých tajemství, dobré hudby a zajímavých nápadů, ze kterých je většina buď nevyužitá anebo ztratila svůj šarm v průběhu přehnané stopáže. Drew Goddard cílí tím pádem na divákovou okouzlenost hudbou a vizuálními efekty, ale vůbec zapomíná na dialogy a hereckou hru.

USA Bad Times at the El Royale (2018)

Celkové hodnocení: 60%


Režie
: Drew GoddardScénář: Drew Goddard
Kamera: Seamus McGarvey
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth, Cailee Spaeny, Lewis Pullman, Nick Offerman, Katharine Isabelle, Manny Jacinto, Jonathan Whitesell

USA / 142 / Mysteriózní, Thriller 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: 26. ročník filmových cen Český lev ovládla Omerzuova roadmovie…

23.03.2019 23:05 V pražském Rudolfinu se dnes už po 26. předávaly ceny Český lev. Večerem, který v přímém přenosu…

V Praze se předávaly ceny Český lev: Sošky získali Boková, Dobrý i Issová.…

23.03.2019 22:24 Aktualizováno V pražském Rudolfinu se dnes už po 26. předávaly ceny Český lev. Večerem, který v přímém přenosu…

RECENZE: Kniha Světlo ženy ličí portét lidí zlomených životem. Oslní i po…

23.03.2019 15:25 RECENZE - Próza Světlo ženy připomíná zapomenutého velikána druhé poloviny 20. století. Za…

Fanoušci se dočkali: Tarantino vypustil první trailer k Once Upon A Time…

21.03.2019 11:55 To, na co se těšili filmoví fanoušci z celého světa, je konečně tu. Společnost Sony Pictures…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama