Kriminální příběh Králové zlodějů oživuje největší loupež v dějinách Velké Británie

Snímek Králové zlodějů přenáší diváky do dubna 2015, kdy došlo ve Velké Británii k největší loupeži v historii. Pátrání po lupičích přineslo natolik šokující odhalení, že ve světě ihned vyvolalo senzaci. Ocěňovaný režisér James Marsh po úspěchu filmu Teorie všeho přichází do kin s novým trhákem.

Přidejte svůj názor

Hvězdní herci jako členové gangu

V dubnu 2015 došlo v Londýně k největší loupeži v historii Velké Británie. Během velikonočního víkendu zmizely z úschovny klenotů v Hatton Garden šperky a peníze za více než 200 milionů liber. Vzhledem k provedení si byla policie jistá, že se jedná o extrémě profesionální a velmi dobře organizovanou skupinu pachatelů. Pátrání po lupičích však přineslo odhalení, které ve světě vyvolalo doslova senzaci.

Geniální loupež měl na svědomí gang důchodců a vysloužilých podvodníků ve věku mezi 60 až téměř 80 lety. Hlavou celé akce byl 77 letý Brian Reader (Michael Caine), který se svou partou seniorů dokázal naplánovat a provést jednu z nejodvážnějších a nejdokonalejších loupeží.

img-responsive

Králové zlodějů plánují loupež | foto: Bioscop

Příběh loupeže v Hatton Garden si držel pozornost veřejnosti od prvního článku v novinách až po senzační odhalení, dopadení a odsouzení gangu. Takže bylo v podstatě jen otázkou času, kdy se ho chopí hollywoodští tvůrci.

V té době se objevilo o tomhle příběhu několik konkurenčních projektů. Ale producentu Timu Bevanovi se povedl chytrý taktický tah. „Podařilo se mi pro film získat jednoho z nejváženějších herců světa. Michael Caine se rozhodl s námi do toho jít dřív než jsme vůbec začali psát scénář. Caine byl rozhodující. Ostatní tím pádem od projektů na tohle téma upustili,“ směje se Bevan.

img-responsive

Členové gangu dostávají želízka | foto: Bioscop

„Jakmile jsme se rozhodli Krále zlodějů zfilmovat, museli jsme se ujistit, že získáme práva a informace, které zabrání dalším, aby natočili film, který chceme udělat my,“ říká Tim Bevan. „Takže jsme zašli do Guardian za reportérem Duncanem Campbellem, který o příběhu psal a kompletní práva jsme koupili.“

Členy zločinecké party si s chutí zahrály ty největší herecké legendy stříbrného plátna: držitel dvou Oscarů Michael Caine (Kingsman, Dunkirk), Ray Winstone (Noe), Michael Gambon (série Harry Potter), Jim Broadbent (Moulin Rogue), Tom Courtenay (Zlatý kompas) nebo Charlie Cox (Teorie všeho).

Kriminální film s typicky britským humorem natočil režisér James Marsh, který v roce 2008 získal Oscara za dokument Muž na laně. O tři roky později okouzlil publikum projektem NIM, který vypráví příběh šimpanze Nima, jenž byl v rámci výzkumu vychováván jako lidské dítě. V roce 2014 si získal kritiky i diváky životopisným dramatem o Stephenu Hawkingovi Teorie všeho.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší herecký výkon? Trump a jeho manželka jsou nominováni na Zlatou…

21.01.2019 10:48 Americký prezident Donald Trump i jeho manželka Melanie získali nominace na anticenu Zlatá malina,…

Do českých kin míří komedie Zelená kniha, jeden z kandidátů na Oscara

21.01.2019 09:56 Do české distribuce míří film Zelená kniha režiséra Petera Farrellyho oceněný třemi Zlatými glóby a…

Zemřel agent CIA Mendez, zorganizoval útěk diplomatů z Íránu

21.01.2019 06:23 Ve věku 78 let zemřel v sobotu bývalý agent americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Tony Mendez…

Cenu Trilobit získal dokument o Češích a Slovácích v gulagu

20.01.2019 22:00 Český filmový a televizní svaz FITES dnes udělil Hlavní cenu Trilobit 2019 režisérce Martě Novákové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama