Divoké večírky, skandály a život plný luxusu. Provokativní film o Berlusconim míří do českých kin

Čeští diváci se můžou těšit na film oscarového italského režiséra Paola Sorrentina, který vypráví o životě politika Silvia Berlusconiho. Snímek po premiéře v Torontu vstoupí do českých kin 15. listopadu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

film Oni a Silvio

Berlusconiho luxusní sídlo, krásné ženy, drogy, dekadentní večírky, to vše je natočeno se Sorrentinovou typickou velkolepostí. Postava italského premiéra Berlusconiho, jeho skandály a pompézní životní styl byly pro Sorrentina skvělým námětem. Poskytly mu možnost rozpracovat dále jeho oblíbená témata, která diváci znají už z jeho předešlých filmů, ať už se jedná o politiku (drama Božský) nebo vyprázdněný marnotratný život smetánky (oscarový film Velká nádhera). Na své si přijdou také obdivovatelé Sorrentinova vizuálního stylu.

img-responsive

film Oni a Silvio | foto: aerofilms.cz

Hlavní roli ve filmu Oni a Silvio ztvárnil oblíbený Sorrentinův herec Toni Servillo. Tentokrát role nevyžadovala tolik zásahů do jeho vzhledu a spočívala spíše v podrobném nastudování Berlusconiho typické „masky“, pohybů a způsobu mluvy. To se mu podle italských médií povedlo dokonale. „Vlastně to nebylo tak těžké. Hraju někoho, kdo se chová jako hollywoodský herec,“ uvedl Servillo v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera.

Snímek sleduje život jednoho z nejskandálnějších politiků dnešní doby, který dlouhou dobu byl v čele italské vlády a vlastní polovinu italských médií. Miliardář Silvio Berlusconi se proslavil svým bohémským způsobem života a dlouholetým přátelstvím s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. 

V Česku film Oni a Silvio bude uveden ve spolupráci karlovarského festivalu, Českou televizi a distribuční společnosti Aerofilms.

Děj 

Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky,  které svět zná pod označením „bunga bunga".

Film dává nahlédnout do soukromí této kontroverzní ústřední postavy a nabízí pohled na mrazivé a mnohdy groteskní situace, ať už se týkají podplácení soudců, nákupu nejlepších fotbalistů nebo svádění mladičkých modelek. Zabývá se také tím, jací lidé Berlusconiho a jemu podobné obklopují a jak funguje cynický mechanismus moci, založený na absolutní ztrátě hodnot, ponižování, egoismu a prospěchářství.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel scenárista William Goldman, Oscara mu vynesl Butch Cassidy a…

16.11.2018 21:46 Ve věku 87 let v New Yorku zemřel americký scenárista William Goldman. S odvoláním na jeho dceru…

Češi jsou neskutečně milí, řekl oscarový herec Michael Caine, natáčení v…

16.11.2018 21:12 Praha - Je to jen pár dnů, co se oscarový herec Michael Caine, známý z desítek hollywoodských…

RECENZE: Útěk ze socialistického panoptika. Na filmu Balón je nudný jen…

16.11.2018 19:40 RECENZE – Šest neděl v balónu? Ani omylem! Rodině toužící po Západě by bohatě stačila hodina a…

Zemřel král z Tří oříšků pro Popelku, herec Rolf Hoppe

15.11.2018 21:32 Ve věku 87 let zemřel ve čtvrtek v Drážďanech německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. S…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama