Divoké večírky, skandály a život plný luxusu. Provokativní film o Berlusconim míří do českých kin

Čeští diváci se můžou těšit na film oscarového italského režiséra Paola Sorrentina, který vypráví o životě politika Silvia Berlusconiho. Snímek po premiéře v Torontu vstoupí do českých kin 15. listopadu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

film Oni a Silvio

Berlusconiho luxusní sídlo, krásné ženy, drogy, dekadentní večírky, to vše je natočeno se Sorrentinovou typickou velkolepostí. Postava italského premiéra Berlusconiho, jeho skandály a pompézní životní styl byly pro Sorrentina skvělým námětem. Poskytly mu možnost rozpracovat dále jeho oblíbená témata, která diváci znají už z jeho předešlých filmů, ať už se jedná o politiku (drama Božský) nebo vyprázdněný marnotratný život smetánky (oscarový film Velká nádhera). Na své si přijdou také obdivovatelé Sorrentinova vizuálního stylu.

img-responsive

film Oni a Silvio | foto: aerofilms.cz

Hlavní roli ve filmu Oni a Silvio ztvárnil oblíbený Sorrentinův herec Toni Servillo. Tentokrát role nevyžadovala tolik zásahů do jeho vzhledu a spočívala spíše v podrobném nastudování Berlusconiho typické „masky“, pohybů a způsobu mluvy. To se mu podle italských médií povedlo dokonale. „Vlastně to nebylo tak těžké. Hraju někoho, kdo se chová jako hollywoodský herec,“ uvedl Servillo v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera.

Snímek sleduje život jednoho z nejskandálnějších politiků dnešní doby, který dlouhou dobu byl v čele italské vlády a vlastní polovinu italských médií. Miliardář Silvio Berlusconi se proslavil svým bohémským způsobem života a dlouholetým přátelstvím s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. 

V Česku film Oni a Silvio bude uveden ve spolupráci karlovarského festivalu, Českou televizi a distribuční společnosti Aerofilms.

Děj 

Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky,  které svět zná pod označením „bunga bunga".

Film dává nahlédnout do soukromí této kontroverzní ústřední postavy a nabízí pohled na mrazivé a mnohdy groteskní situace, ať už se týkají podplácení soudců, nákupu nejlepších fotbalistů nebo svádění mladičkých modelek. Zabývá se také tím, jací lidé Berlusconiho a jemu podobné obklopují a jak funguje cynický mechanismus moci, založený na absolutní ztrátě hodnot, ponižování, egoismu a prospěchářství.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Horor pro děti nemusí nutně znamenat strach. Husí kůže 2 je toho…

18.01.2019 09:10 RECENZE – Pokračování strašidelné komedie Husí kůže je zpět. Parta teenagerů bude opět muset…

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama