Slátanina, ale Čechům se líbí. Johnny English vede návštěvnost kin, Venom padá

Třetí díl britské komediální série s názvem Johnny English znovu zasahuje je týden od uvedení v čele návštěvnosti tuzemských kin. Snímek v hlavní roli s Rowanem Atkinsonem o premiérovém víkendu přilákal do kin přes 56.000 diváků a na tržbách vydělal více než 8,3 milionu korun. Tři týdny po sobě vedoucí americký akční film Venom klesl na čtvrté místo. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

Paka Jejího veličenstva,

Na druhém místě je další novinka, česká pohádka Když draka bolí hlava režiséra Dušana Rapoše. Film s Karlem Gottem v roli kováře o víkendu nasbíral 37.000 diváků při tržbách 4,8 milionu korun. Na třetí místo z druhého sestoupila komedie Po čem muži touží, ve které se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové. Snímek režiséra Rudolfa Havlíka za šest týdnů vydělal 65,2 milionu korun a navštívilo ho 429.000 diváků.

Americký akční film Venom o stejnojmenném komiksovém antihrdinovi za měsíc nasbíral 334.000 diváků a jeho celkové tržby překročily 54,6 milionu korun. Pátý nejnavštěvovanější horor Halloween, v němž po čtyřiceti letech Laurie Strode opět čelí řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse, o víkendu zaznamenal 17.000 diváků. Celkem za dva týdny dosáhl návštěvnosti téměř 53.000 lidí.

Z české tvorby se ještě v popředí tabulky na desáté příčce umístil snímek režiséra Radima Špačka Zlatý podraz, který představuje na základě skutečných událostí a postav příběh československých basketbalových šampionů a mistrů Evropy z roku 1946.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí vánoční film Louskáček a čtyři říše od Studia Disney, britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody o rockové skupině Queen, dokumentární film Kibera: Příběh slumu, americký horor Feral, kanadská komedie The Perfect Kiss s Lucií Vondráčkovou v hlavní roli, francouzský taneční horor Climax, který získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noeho a francouzský animovaný příběh Dilili v Paříži.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Herečka Huffmanová i jiní dostali své děti na univerzity podvodem

13.03.2019 04:21 Herečka Felicity Huffmanová, známá ze seriálu Zoufalé manželky, je mezi asi čtyřicítkou osob, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama