Velký provokatér se vrací. Do českých kin vstupuje nejvyzývavější snímek roku

Praha - Zlobivé dítě francouzského filmu Gaspar Noé se vrací. Originální „taneční horor“ či „drogový muzikál“ Climax se odehrává na večírku, který se kvůli „vylepšené“ nádobě sangrie fatálně zvrhne. Po světové premiéře v Cannes snímek míří i do českých kin.

Přidejte svůj názor

Plakát k filmu Climax

Natáčení filmu, ke kterému Noé přizval tři desítky špičkových tanečníků z celého světa, se uskutečnilo letos v únoru. Už v květnu pak režisér film poprvé představil na festivalu v Cannes. Hned po premiéře bylo jasné, že je na světě senzace a možná největší překvapení festivalu.

Climax na riviéře získal pověst režisérova nejlepšího filmu a zvítězil v sekci Quinzainne des réalisateurs. Do českých kin Climax vstoupil 1. listopadu, kde se na premiéře ukázal i sám režisér Gaspar Noé. 

„Sám proti všem pro vás nebylo dost dobré, Zvráceného jste nenáviděli, Vejdi do prázdna se vám hnusilo, Love jste prokleli, tak teď zkuste Climax, můj nový film,“ komentuje svůj snímek Noé. Takto provokativně lákal Gaspar Noé v květnu na festivalu v Cannes diváky na první projekce svého nového díla.

Nadšenými reakcemi a oslavnými recenzemi byl pak kontroverzní režisér, zvyklý na nemilosrdnou kritiku, sám zaskočený. To, co se po premiérové projekci filmu strhlo na sociálních sítích a filmových serverech mělo totiž k nenávisti a znechucení opravdu daleko. Kritici i diváci žasli nad dechberoucími tanečními čísly, sugestivní kamerou či intenzitou, se kterou Noé divákům v Climaxu „špatný trip“ svých hrdinů zprostředkovává.

„Neuvěřitelně originální a hluboce znepokojivý snímek, “ psal časopis Screen. „Noé vypodobňuje psychedelický trip, který se zvrtne, ve filmu, ve kterém vše funguje přesně tak, jak má,“ nešetřil chválou Indiewire. „Malý zázrak,” hlásala recenze serveru Vulture.  Noé reagoval způsobem sobě vlastním. „Asi dělám něco špatně. Musím si vzít dlouho dovolenou a rozmyslet si, jak dál,“ komentoval v rozhovoru pro Guardian.

Na příznivé reakce publika a kritiků Noé není moc zvyklý. Jeho poslední film Love byl oceněn kritiky jako pornografie a špatný herecký výkon. Světový skandál způsobil i film Zvrácený, kde si hlavní roli zahrála Monica Bellucci a Vincent Cassel. Diváci prý bučeli a odcházeli ze sálu, což mohla pravděpodobně způsobit devítiminutová scéna znásilnění, která byla natočena statickou kamerou a bez žádného střihu. 

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama