Nový konkurent Netflixu? Disney+ toho nabídne víc a bude levnější

Streamovací služba Disney bude mít svůj debut někdy v roce 2019 a nyní má nové jméno Disney+. Výkonný ředitel společnosti Bob Iger odhalil, že chystaná platforma bude domovem nového obsahu Star Wars a Marvel (samozřejmě spoustu jiného). Jelikož je největším konkurentem Netflixu snaží se od něj oddělit jednou zásadní věcí, kterou, to se dočtete v článku.

Přidejte svůj názor

Logo nové streamovací služby Disney+

Disney+ dokáže to, co Netflix ne. Bude mít uvnitř své platformy zabudované mikrostránky různých značek jako Star Wars, Marvel, Pixar, National Geographic a Disney. Každá z těchto stránek bude mít svoje vlastní uživatelské rozhraní. Tím pak dosáhne efekt 5 v 1.
 
To je velký rozdíl od Netflixu, který byl v minulosti kritizován za to, že nové filmy bylo obtížné najít (jednalo se především o filmy, jež společnost vytvořila). Disney se očividně snaží zopakovat úspěch Netflixu ve streamovacím světě kreativní cestou.
 
„Nejdřív se projdeme, než se dáme do běhu z hlediska počtu obsahu“ řekl Iger na začátku tohoto roku. Již teď byla k platformě přiřazena řada projektů, na které se bedlivě pracuje. Disney+ by měl obsahovat okolo 7000 seriálových epizod a 500 filmů. Z hlediska originálního obsahu by měly být produkováno 4 až 5 filmů a 5 seriálů ročně.
 
 Zde je částečný seznam toho, co nová platforma plánuje:
·     Star Wars: The Clone Wars 7. série
·     The Mandalorian – první hraný Star Wars seriál odehrávající se po pádu Impéria a před příchodem Prvního Řádu s plánovaným rozpočtem 100 milionů dolarů
·     Druhý hraný Star Wars seriál – špionážní thriller, ve kterém se objeví Diego Luna v roli Cassiana Andora z Rogue One: Star Wars Story
·     Seriál Všechny moje lásky – předělání komedie z roku 2002 v seriál z ženského pohledu
·     Seriál Příšerky s.r.o. – animovaný seriál založený na populární Pixar franšíze
 
Z originálních filmů má Disney v postprodukci Magic Camp a Noelle, v produkci adaptaci Lady a Tramp nebo Stargirl, ve vývoji Tři muži a nemluvně, Dona Quijota nebo Petra Pana.
 
Cena předplatného Disney+ by měla být nižší než u Netflixu v rozmezí 180 do 320 Kč. Nová služba by se měla spustit ke konci roku 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci se dočkali: Tarantino vypustil první trailer k Once Upon A Time…

21.03.2019 11:55 To, na co se těšili filmoví fanoušci z celého světa, je konečně tu. Společnost Sony Pictures…

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama