Freddie Mercury kraluje. Film o skupině Queen stále v čele návštěvnosti kin

V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je i po druhém víkendu od premiéry britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody o rockové skupině Queen. Film ukazující hudbu i životní příběh britské skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho již přilákal do kin přes 260.000 diváků a jeho tržby překročily hranici 42 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu? zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

Queen byli vždy zárukou té největší show. Podobná živelná energie srší i z filmu.

Na druhé místo se o svém premiérovém víkendu dostala nová adaptace amerického rodinného filmu Grinch. Animovaný snímek o starém mrzoutovi Grinchovi, který se rozhodne ukrást Vánoce, o svém premiérovém víkendu v Česku nasbíral více než 71.500 diváků a vydělal přes deset milionů korun.

zdroj: YouTube

Na třetím místě vstoupila do kin rodinná detektivka s vánoční atmosférou režiséra Jana Pachla Ten, kdo tě miloval. Na film natočený podle románu Marie Poledňákové zatím dorazilo téměř 31.500 diváků.

Na čtvrté místo z druhé klesla britská komedie Johnny English znovu zasahuje, jejíž tržby se za tři týdny přiblížily částce 20 milionů korun. Na pátém místě skončila další česká komedie Po čem muži touží, ve které se cynik Karel Král hraný Jiřím Langmajerem promění v ženu v podání Anny Polívkové. Snímek režiséra Rudolfa Havlíka za dva měsíce vydělal 73,4 milionu korun a navštívilo ho 484.000 diváků.

Z české tvorby se ještě na jedenácté příčce objevila pohádka režiséra Dušana Rapoše Když draka bolí hlava. Film, kde se role kováře zhostil Karel Gott, za tři týdny navštívilo přes 76.000 lidí.

Ve čtvrtek bude mít premiéru americko-britský fantasy film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, německý film z období studené války Balón, koprodukční drama Touch Me Not, které zvítězilo na letošním Berlinale, komorní psychologické drama Sklep, český dokument z novinářského prostředí Mimořádná zpráva, film Paola Sorrentina Oni a Silvio nahlížející do soukromí kontroverzního politika Silvia Berlusconiho a maďarské drama Soumrak.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Natáčení pátého Ramba je u konce. Stallone si jej patrně zahraje naposledy

11.12.2018 09:20 Před necelým týdnem Sylvester Stallone ohlásil na svém Instagramu, že padla poslední klapka Ramba V…

Katastrofa, kterou nikdo nepřežil. Film o ruské ponorce Kursk míří do…

11.12.2018 08:36 Film o jaderné ponorce K-141 Kurs vstoupí do českých kin 17. ledna. Snímek vypraví o skutečné…

Komedie Po čem muži touží bude vycházet na DVD i s audiopopisem pro…

10.12.2018 22:33 Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka, která je v současné chvíli…

Do českých kin míří Aquaman a další Spider-Man. Porazí Freddieho Mercuryho?

10.12.2018 17:17 V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin je stále britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama