Akademie udělovala čestné Oscary, ceremoniál poznamenal zármutek

Marketingový manažer Marvin Levy, skladatel Lalo Schifrin a herečka Cicely Tysonová v neděli večer v Los Angeles převzali ocenění Governors Awards, které uděluje americká Akademie filmového umění a věd. Ocenění za celoživotní přínos filmovému umění známé jako čestný Oscar akademie uděluje od roku 2009. Účastníci nedělní slavnosti uctili památku obětí ničivých požárů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Cicely Tysonová

Marvina Levyho podle amerických médií považují v USA za jednoho z nejrespektovanějších publicistů v Hollywoodu. Spolupracoval se společnostmi MGM, Columbia Pictures nebo DreamWorks. Čtyřicet let propagoval díla režiséra Stevena Spielberga.

Klavírista a skladatel argentinského původu Schifrin, držitel pěti cen Grammy, je úspěšným autorem filmové hudby. Za jeho nejzdařilejší projekt považuje kritika hudbu ke známému televiznímu seriálu Mission: Impossible z let 1966-1973.

Bývala modelka, dnes třiadevadesátiletá herečka Cicely Tysonová, dostala ocenění za 60 let úspěšné kariéry ve filmových a televizních studiích. Stala se první Afroameričankou, která čestného Oscara převzala.

Na nedělní slavnosti byla rovněž udělena Cena Irvinga Thalberga, určená úspěšným filmovým producentům. Letos si ocenění odnesli Kathleen Kennedyová a její manžel Frank Marshall, kteří spolu se Spielbergem počátkem 80. let založili společnost Amblin Entertainment.

Stejně jako v minulých letech bylo i tentokrát rozdělování cen přehlídkou amerických celebrit, na červeném koberci se objevili herci Nicole Kidmanová, Hugh Jackman a Harrison Ford nebo zpěvačka Lady Gaga. Slavnost ale poznamenala tísnivá atmosféra vyvolaná ničivými požáry v Kalifornii, které si vyžádaly desítky životů a nebezpečně se přiblížily i branám Hollywoodu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno…

15.02.2019 09:41 Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát…

RECENZE: Akční vrchol začátku roku. Spektakulární Alita: Bojový anděl má…

14.02.2019 20:50 RECENZE – Gladiátorský famfrpál. Lovci lidí. Kyborgové s noži místo rukou. Po letech produkčních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama