Akademie udělovala čestné Oscary, ceremoniál poznamenal zármutek

Marketingový manažer Marvin Levy, skladatel Lalo Schifrin a herečka Cicely Tysonová v neděli večer v Los Angeles převzali ocenění Governors Awards, které uděluje americká Akademie filmového umění a věd. Ocenění za celoživotní přínos filmovému umění známé jako čestný Oscar akademie uděluje od roku 2009. Účastníci nedělní slavnosti uctili památku obětí ničivých požárů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Cicely Tysonová
doporučujeme

Marvina Levyho podle amerických médií považují v USA za jednoho z nejrespektovanějších publicistů v Hollywoodu. Spolupracoval se společnostmi MGM, Columbia Pictures nebo DreamWorks. Čtyřicet let propagoval díla režiséra Stevena Spielberga.

Klavírista a skladatel argentinského původu Schifrin, držitel pěti cen Grammy, je úspěšným autorem filmové hudby. Za jeho nejzdařilejší projekt považuje kritika hudbu ke známému televiznímu seriálu Mission: Impossible z let 1966-1973.

Bývala modelka, dnes třiadevadesátiletá herečka Cicely Tysonová, dostala ocenění za 60 let úspěšné kariéry ve filmových a televizních studiích. Stala se první Afroameričankou, která čestného Oscara převzala.

Na nedělní slavnosti byla rovněž udělena Cena Irvinga Thalberga, určená úspěšným filmovým producentům. Letos si ocenění odnesli Kathleen Kennedyová a její manžel Frank Marshall, kteří spolu se Spielbergem počátkem 80. let založili společnost Amblin Entertainment.

Stejně jako v minulých letech bylo i tentokrát rozdělování cen přehlídkou amerických celebrit, na červeném koberci se objevili herci Nicole Kidmanová, Hugh Jackman a Harrison Ford nebo zpěvačka Lady Gaga. Slavnost ale poznamenala tísnivá atmosféra vyvolaná ničivými požáry v Kalifornii, které si vyžádaly desítky životů a nebezpečně se přiblížily i branám Hollywoodu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel oblíbený herec a dabér Jaroslav Kepka. Bylo mu 83 let

24.04.2019 08:50 Česko přišlo o další výraznou hereckou tvář. Zemřel herec Jaroslav Kepka, bylo mu 83 let. Kepka se…

loading...

Krutý osud Nataši Gollové: Talentovaná herečka dostala cejch kolaborantky,…

22.04.2019 17:29 Aktualizováno Do historie filmu se zapsala jako představitelka ztřeštěných dívek, sen o vážné roli se jí ale…

RECENZE: Dobrodružství v duchu Julese Verna. Hledá se Yetti oživuje…

21.04.2019 14:01 RECENZE – Yetti žije! A nejenže umí mluvit a psát, on je to sympatický dobrák od kosti. O tom se…

Soutěž Pevnost Boyard se zcela promění. Unikly první informace o nové verzi

20.04.2019 18:09 Francouzský kanál France 2 chystá pokračování oblíbené televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama