Akademie udělovala čestné Oscary, ceremoniál poznamenal zármutek

Marketingový manažer Marvin Levy, skladatel Lalo Schifrin a herečka Cicely Tysonová v neděli večer v Los Angeles převzali ocenění Governors Awards, které uděluje americká Akademie filmového umění a věd. Ocenění za celoživotní přínos filmovému umění známé jako čestný Oscar akademie uděluje od roku 2009. Účastníci nedělní slavnosti uctili památku obětí ničivých požárů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Cicely Tysonová

Marvina Levyho podle amerických médií považují v USA za jednoho z nejrespektovanějších publicistů v Hollywoodu. Spolupracoval se společnostmi MGM, Columbia Pictures nebo DreamWorks. Čtyřicet let propagoval díla režiséra Stevena Spielberga.

Klavírista a skladatel argentinského původu Schifrin, držitel pěti cen Grammy, je úspěšným autorem filmové hudby. Za jeho nejzdařilejší projekt považuje kritika hudbu ke známému televiznímu seriálu Mission: Impossible z let 1966-1973.

Bývala modelka, dnes třiadevadesátiletá herečka Cicely Tysonová, dostala ocenění za 60 let úspěšné kariéry ve filmových a televizních studiích. Stala se první Afroameričankou, která čestného Oscara převzala.

Na nedělní slavnosti byla rovněž udělena Cena Irvinga Thalberga, určená úspěšným filmovým producentům. Letos si ocenění odnesli Kathleen Kennedyová a její manžel Frank Marshall, kteří spolu se Spielbergem počátkem 80. let založili společnost Amblin Entertainment.

Stejně jako v minulých letech bylo i tentokrát rozdělování cen přehlídkou amerických celebrit, na červeném koberci se objevili herci Nicole Kidmanová, Hugh Jackman a Harrison Ford nebo zpěvačka Lady Gaga. Slavnost ale poznamenala tísnivá atmosféra vyvolaná ničivými požáry v Kalifornii, které si vyžádaly desítky životů a nebezpečně se přiblížily i branám Hollywoodu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nezíská Oscara. Film "Všechno bude" se neprobil do užší nominace

18.12.2018 12:30 Aktualizováno Český snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua se do užší nominace na Oscary v kategorii…

Oscarový herec Rush čelí obvinění. Kolegyni měl posílat oplzlé SMS do…

17.12.2018 16:26 Aktualizováno Australský oscarový herec Geoffrey Rush čelí novému obvinění z nevhodného chování, které vůči němu…

Získala si srdce diváků z celého světa. Takhle vypadá Ošklivka Betty dnes

17.12.2018 12:00 Jen málo telenovel zaznamenalo v české republice takový úspěch jako Ošklivka Betty. Ta prorazila…

RECENZE: Sympaťák Aquaman v poctivé popcornovce zachraňuje svět pod i nad…

15.12.2018 17:35 RECENZE – Jeho otec byl strážcem majáku. Jeho matka královnou podmořské Atlantidy… jeho revírem je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama