Režisér velkofilmu Jan Žižka odhalil jméno dalšího herce. Slavný Čech si zahraje roli krále Václava IV.

Praha - Režisér a producent Petr Jákl odhalil další velké české jméno v obsazení svého historického velkofilmu Jan Žižka. Role krále Václava IV. se zhostil Karel Roden. Několik scén točil známý český herec i s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem.

Přidejte svůj názor

Karel Roden se  potkal i s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem
img-responsive

Herec Karel Roden a režisér Petr Jákl při natáčení | foto: Stanislav Honzík

„Karel Roden byl pro mě naprosto jasná volba už od začátku. Krále Václava jsem si vždycky představoval takhle. Navíc je to skvělý herec a má zkušenosti i s velkými zahraničními filmy, což se hodí i sem, kde jsem obklopený velkým množstvím zahraničních herců,“ řekl Petr Jákl o svém „vysněném“ králi, kterého si obhájil i před americkými producenty.

 Na tuto roli bylo totiž několik dalších adeptů se zvučnými jmény. „Stál jsem si za tím, že to bude Čech a že to  musí hrát Karel. Jsem rád, že to vzal a můžu s ním pracovat, protože už první natáčecí den se potvrdilo, že je přesně takový, jakého jsem si krále Václava představoval. Má v sobě takovou tu noblesu, to, co dělá krále králem. Není to koruna, ale ta vznešenost uvnitř,“ dodal Jákl k výběru herce.

Král Václav je v příběhu Jana Žižky důležitou postavou, i když nemá nijak velký prostor. „Ta role není ve filmu moc velká, ale já to hlavně Petrovi hrozně moc přeji. Mám radost, že se mu povedlo dát dohromady něco tak velkého. Mám radost z každého člověka, kterému se něco takového něco povede,“ objasnil Karel Roden, proč se ujal role Václava IV.

img-responsive

Oscarový herec Michael Caine při natáčení filmu Jan Žižka v Čechách | foto: Stanislav Honzík

Hned v prvních dnech se na Křivoklátu potkal s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem, který hraje Lorda Boreše. „Je to úžasné, jsem rád, že jsem to zažil, pořád na něj musím koukat,“ odpověděl Karel Roden přímo na place na otázku, jak se mu točí s oscarovým hercem.

Film Jan Žižka se bude točit ještě zhruba měsíc a po náročných postprodukčních pracích by měl přijít do kin v roce 2020.

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama