Do čela návštěvnosti kin se vrátil film o Queen, bodují i nešikové Pat a Mat

Do čela víkendové návštěvnosti tuzemských kin se po týdnu vrátil britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Film o hudbě a životním příběhu britské skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho se začal promítat před čtyřmi týdny, za tu dobu ho vidělo přes půl milionu diváků a jeho tržby přesáhly 85 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

Původně se jmenovali Kuťáci

Snímek Bohemian Rhapsody vedl víkendový žebříček už první dva týdny od premiéry. Minulý víkend ho odsunul na druhé místo americko-britský film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, který nyní skončil druhý. Na snímek, který částečně souvisí s filmovou sérií o Harrym Potterovi, o víkendu přišlo do kin dalších 84.000 lidí, jeho návštěvnost se tak za dva týdny od uvedení dostala k 317.000 diváků a tržbám kolem 52 milionů korun.

Třetí místo zaujaly další příběhy známých animovaných kutilů Pat a Mat: Zimní radovánky. V premiérovém víkendu je vidělo 44.000 lidí, kteří za vstupenky utratili téměř šest milionů korun.

zdroj: YouTube

Čtvrtý skončil americký animovaný snímek o starém mrzoutovi Grinchovi, který se rozhodne ukrást Vánoce. Za tři týdny ho navštívilo 174.000 diváků. Pětici uzavírá další novinka, sportovní drama se Sylvesterem Stallonem Creed II, o víkendu ho vidělo 17.000 lidí a na vstupenkách utržil 2,6 milionu Kč.

Z české tvorby se v první desítce nejnavštěvovanějších filmů umístily ještě tři filmy. Na šestém místě se udržela komedie Po čem muži touží, sedmé místo obsadila rodinná detektivka s vánoční atmosférou Ten, kdo tě miloval, a osmá skončila předpremiérově uvedená pohádka Čertí brko.

Ve čtvrtek bude mít v českých kinech premiéru americký film Vdovy, německé psychologické drama o herečce Romy Schneiderové 3 dny v Quiberonu nebo francouzský snímek Kniha obrazů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama