Zemřel přední český herec Lubomír Kostelka, pravá ruka Menšíka a děda z Kouzelné školky

Ve věku 91 let zemřel herec Lubomír Kostelka. Před několika dny byl hospitalizován v motolské nemocnici v Praze po náhlé srdeční příhodě. Boj o život nakonec prohrál.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Lubomír Kostelka

Zdravotní stav herce, který se do podvědomí diváků nejvíce zapsal jako děda Lubin z Kouzelné školky, se prudce zhoršil po náhlé srdeční příhodě. Kvůli ní byl v kritickém stavu hospitalizován na koronární jednotce v nemocnici v Motole.

Na jeho potíže upozornil syn Martin už v pondělí. "Zdravotní stav je velmi špatný, zhoršil se během jednoho týdne po přijetí v Motole. Děda utrpěl vážnou srdeční příhodu a jeho stav je skutečně kritický, skoro bezvýchodný. Po nasazení všech možných léčebných metod, je jeho prognóza bezvýchodná. Ten stav je nevratný," řekl Blesku Martin Kostelka, který pracuje jako dětský kardiochirurg.

Vladimír Menšík, Lubomír Kostelka - Vojenský Raport (15:13) | zdroj: YouTube

Tvrdil, že lékaři mu dávají pouze několik hodin nebo dnů života. Svůj boj nakonec v 91 letech prohrál a ve středu dopoledne v nemocnici zemřel.

Lubomír Kostelka patří k nejobsazovanějším hercům u nás, má za sebou několik set filmových a především televizních rolí. Patřil také k hereckým parťákům Vladimíra Menšíka, většinou si ale střihl pouze menší role. 

Objevil se například ve filmech Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Trhala fialky dynamitem, Babí léto, Babovřesky nebo v seriálech ranč U zelené sedmy, Bylo nás pět či Život na zámku.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama