Kinům stále kraluje film o Queen, na patu mu šlape nová česká pohádka

V čele víkendové návštěvnosti tuzemských kin byl opět britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Za pět týdnů od premiéry, kdy se stále drží na prvních příčkách žebříčku návštěvnosti, ho vidělo přes 656.000 lidí. Film o hudbě a příběhu britské skupiny Queen a jejího zpěváka Freddieho Mercuryho za tu dobu vydělal 105,8 milionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

O krásnou Markétku se uchází snad každý. Ona je ale emancipovaná a zamiluje se proto do toho nejmladšího.

Film Bohemian Rhapsody se vyšvihl na špičku návštěvnosti hned po svém uvedení do českých kin na začátku listopadu. Od té doby byl téměř každý víkend na prvním místě žebříčku, jen v polovině listopadu ho na jediný víkend odsunul na druhou příčku americko-britský film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, prequel k sérii o Harrym Potterovi.

Na druhém místě byla o uplynulém víkendu nová česká pohádka Čertí brko. Příběh režiséra Marka Najbrta s Janem Cinou a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích přilákal přes 56.000 diváků, kteří v pokladnách nechali 7,6 milionu korun.

zdroj: YouTube

Na třetí místo z druhého klesl film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Na snímek o víkendu přišlo do kin 36.000 lidí. Jeho návštěvnost se tak za tři týdny od uvedení navýšila na téměř 370.000 diváků a celkové tržby překročily 60 milionů.

Čtvrtý opět skončil americký animovaný snímek o starém mrzoutovi Grinchovi, který se rozhodne ukrást Vánoce. Za týden ho vidělo zhruba 18.000 lidí a za celý měsíc 196.000. Pětici nejnavštěvovanějších filmů uzavírají příběhy známých animovaných kutilů Pat a Mat: Zimní radovánky, které za dva týdny vidělo přes 60.000 lidí.

Z české tvorby se v první desítce nejnavštěvovanějších filmů umístily ještě dva filmy. Na osmém místě se drží komedie Po čem muži touží, kterou již vidělo přes 516.000 diváků. Desáté místo obsadila rodinná detektivka s vánoční atmosférou Ten, kdo tě miloval.

Ve čtvrtek bude mít v českých kinech premiéru americký sci-fi akční film Smrtelné stroje od režiséra Christiana Riverse, česko-slovenský animovaný snímek Mimi & Líza: Záhada vánočního světla, celovečerní příběh doktora Martina s tváří Miroslava Donutila Doktor Martin: Záhada v Beskydech, americký horor Ve spárech ďábla, mysteriózní drama režiséra Davida Roberta Mitchella Záhada Silver Lake, koprodukční psychologický snímek Útěk a švédský animovaný film Gordon a Paddy.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama