Film o letcích za komunismu má videoklip, hudbu k němu složil Michal Hrůza

Chystaný film Narušitel o životních příbězích armádních letců socialistického Československa je téměř na spadnutí. Kromě známých hereckých tváří se ve snímku objeví nová píseň Michala Hrůzy „Nad světem“. Videoklip se natáčel koncem listopadu na opuštěném armádním letišti Hradčany u Ralska.

Přidejte svůj názor

Momentka muzikanta Michal Hrůza s letounem C-105 Drakouš

Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let.

Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.

img-responsive

Natáčení videoklipu je v plném proudu | foto: Actoress Production / Jan Šmída

Film vznikl na motivy skutečného příběhu armádního pilota Vladislava Baldy, který natočil jeho vlastní vnuk David Balda. Hudbu pro film Narušitel složil Michal Hrůza spolu s muzikantem Jiřím Janouchem. Hrůza kromě hudby složil i unikátní píseň „Nad světem“,která je plná emocí, touhy po svobodě a lásky k létání.

Michal Hrůza - Nad světem (Nezapomínej) videoklip z filmu NARUŠITEL (3:21) | zdroj: Actoress Production

S Michalem je skvělá spolupráce. Pustil si celý film a důkladně pochopil jeho sdělení i podtext. Celé to proběhlo strašně rychle, zničehonic mi zavolal, že má melodii, pak mi za pár dní zavolal znovu, že má text. Celou mi ji po telefonu zazpíval. Byl to krásný zážitek slyšet ji poprvé se všemi emocemi, sice jen improvizovaně přes telefon, ale přece,“ dodal režisér filmu David Balda.

img-responsive

Muzikant Michal Hrůza zpívající pod letounem C-105 Drakouš | foto: Actoress Production / Jan Šmída

Natáčení proběhlo na konci listopadu. Kromě záběrů z filmu, budou ve videoklipu k vidění i nově natočené záběry zpívajícího Michala Hrůzy. Spolu s Hrůzou se tam objeví hlavní hrdina filmu Pavel Neškudla. Největší podívanou přinese záběr, jak několik metrů nad zpívajícím Hrůzou proletí letoun C-105 Drakouš, se kterým se protagonista filmu pokusí́ o ilegální́ přelet na Západ.

Film Narušitel půjde do kin 24. ledna 2019.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schindlerův seznam se po čtvrtstoletí vrací do kin

16.01.2019 13:23 Před dvaceti pěti lety vznikl Schindlerův seznam, jeden z nejzásadnějších filmů všech dob. U…

Kultovního Predátora měl hrát Jean-Claude Van Damme. Z natáčení rozzuřeně…

14.01.2019 12:53 Predátor patří spolu s Vetřelcem k nejklasičtějším filmovým monstrům. I přesto, že od uvedení…

Americké ceny filmových kritiků ovládl snímek Roma, bodovala také Lady Gaga

14.01.2019 07:35 Mexické drama Roma režiséra Alfonsa Cuaróna dominovalo nedělnímu udělování amerických cen filmových…

RECENZE: Nový Robin Hood je velkým filmovým prušvihem. Diváka akorát…

12.01.2019 18:07 Aktualizováno RECENZE – Zapomeňte na příběh, co znáte. Zapomeňte na historii. Zapomeňte na předchozí filmy o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama