Jackie Chan v pamětech líčí i své excesy: Byl jsem dost odporný pitomec

Hongkongský herec a hvězda bojových umění Jackie Chan vydal v angličtině své paměti, které čínsky vyšly v roce 2015. V knize nazvané Never Grow Up (Nikdy nedospět) odhalil i svůj boj s alkoholem, návštěvy prostitutek i to, jak mrštil synem přes celou místnost, napsal zpravodajský server CNN.

Přidejte svůj názor

Film, ilustrační foto

Chan už byl úspěšným čínským hercem, když mu v 90. letech vynesly mezinárodní proslulost takové filmy, jako například Křižovatka smrti. V knize uvádí, že poté, "co si ho našla sláva", se začal předvádět. Jednou například vzal půl miliónu dolarů v hotovosti (v současnosti zhruba 11,5 miliónu korun) a utratil je v Hongkongu za hodinky pro své kaskadéry.

"Vešel jsem dovnitř a řekl: 'Ukažte mi deset nejlepších hodinek, co máte. Tyhle jsou nejdražší? S největším počtem diamantů? Fajn, vezmu si sedmery...'," stojí v autobiografii.

Jeho nově nabytá sláva s sebou nesla i temnou stránku. "V jednom kuse jsem řídil opilý. Ráno jsem naboural svoje porsche a večer jsem totálně zrušil mercedes-benz. Celý den jsem měl naváto," uvádí v knize. Když se fotografové pokoušeli pořídit snímky Chanova nabouraného auta, herec jim podle svých slov hrozil, že je "praští za každou fotku, kterou pořídí".

"Vážně jsem byl dost odporný pitomec," píše v knize Chan, který byl v roce 2009 v Číně jmenován čestným vyslancem boje proti drogám.

Vyhrožování násilím na veřejnosti není jediným šokujícím odhalením v Chanově knize. Uvádí v ní mimo jiné i to, že když byly jeho synovi dva roky, mrštil jím v záchvatu vzteku přes celou místnost. "Zvedl jsem ho jednou rukou a hodil s ním přes místnost, kde dopadl na pohovku. Kdyby narazil na její opěradlo nebo opěrky, mohlo to být dost vážné vzhledem k síle, jakou jsem použil," popsal Chan. Dodal, že toho "okamžitě" litoval a přísahal, že už nikdy nic takového neudělá. "Svoje sliby beru vážně, držím slovo. Už nikdy jsem s ním nehodil, ani jsem ho neuhodil," napsal Chan.

Není to poprvé, co se Chanovy rodinné problémy dostaly na veřejnost. V roce 2014 byl jeho syn Jaycee odsouzen na šest měsíců vězení za drogové trestné činy. V té době si Chan sypal popel na hlavu, že svého syna "nenaučil poslušnosti".

V autobiografii též popisuje začátky kariéry, kdy dělal kaskadéra a komparsistu a všechny peníze, které vydělal, utrácel za "pití, gamblerství a holky". "Pamatuju si, jak jsem šel poprvé do klubu. Styděl jsem se, ale choval jsem se jako velký chlap. Dívka, která mě obsloužila - já ji znal jako 'číslo devět' - byla krásná, sladká osoba," napsal Chan s tím, že ji navštěvoval opakovaně.

"Každý večer jsme se já a číslo devět vmáčkli do její ošuntělé malé kóje, kde jsme přímo nad sebou měli strop... občas jsem si všiml, že se na nás někdo pokouší dívat prasklinami ve dveřích, a přesto mi ta malá kóje připadala jako ráj."

O desetiletí později v roce 1999, dlouho poté, co si vzal za manželku tchajwanskou herečku Joan Lin, vyšlo najevo, že Chan během románku s hongkongskou herečkou a bývalou královnou krásy Elaine Ng zplodil dceru Ettu. V knize Chan líčí, jak se cítil provinile a jak při něm Lin stála.

"Je to velmi silná žena. V mnoha ohledech silnější než já," napsal. Jeho autobiografie vyšla jen týden poté, co Chanova dcera Etta Ng zveřejnila, že si vzala svou přítelkyni, hvězdu instagramu Andi Autumn. Letos v květnu Etta Ng novinářům sdělila, že zůstala bez domova a musela spát pod mostem kvůli svým "homofobním rodičům". Chan na tato obvinění nereagoval a jeho dcera v autobiografii zmíněna není.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Surrealistický úlet si na stříbrném plátně utahuje ze současného…

09.12.2018 14:30 RECENZE – Záhada Silver Lake je podmanivá divácky nespolehlivá jízda do srdce Los Angeles. Pod…

Captain Marvel: První marvelovka, v níž hlavní roli sehraje žena

08.12.2018 18:18 Studio Marvel chystá historicky první film, kde si hlavní roli v komiksovém vesmíru MCU zahraje…

Rozhodující díl Avengers 4 je tu. Marvel zveřejnil trailer na Avengers:…

08.12.2018 09:42 Aktualizováno Společnost Marvel zveřejnila video upoutávku na dlouho očekávaný čtvrtý díl Avenders, který…

RECENZE: Francouzský Santa je spíše komikem, dárkový deadline zachrání…

07.12.2018 22:11 Aktualizováno RECENZE - Santa Claus se z tradičního hollywoodského kostýmu převlíká do francouzské pohádky, kde…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama