Zemřela režisérka Penny Marshallová (†75), její film s Tomem Hanksem trhl rekord

Ve věku 75 let zemřela americká herečka a režisérka Penny Marshallová. Proslavila se rolí v seriálu Laverne & Shirley a později režírovala filmy jako například Velký (Big) či Velké vítězství (A League of Their Own), při kterém stál za kamerou Miroslav Ondříček. Zemřela ve svém domě v Los Angeles v pondělí v noci na komplikace spojené s cukrovkou. S odvoláním na mluvčí rodiny to uvedla agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Penny Marshall
doporučujeme

Právě s Marshallovou natočil Ondříček za oceánem nejvíce snímků. Prvním byl Čas probuzení s Robertem De Nirem v hlavní roli (1990), následovalo Velké vítězství (1992), komedie o ženské baseballové lize za druhé světové války, v níž si zahrála i zpěvačka Madonna.

O tři roky později přibyla Kazatelova žena, opět se známou zpěvačkou, tentokrát Whitney Houstonovou. Posledním filmem byla sentimentální komedie Kluci v mém životě (2001) s Drew Barrymoreovou, vůbec poslední Ondříčkův snímek.

Marshallové film Velký (1988) s Tomem Hanksem sklidil takový úspěch, že se Marshallová díky němu stala první režisérkou filmu, který jen v pokladnách amerických kin utržil přes 100 milionů dolarů. 

zdroj: YouTube

Snímek, který byl nominován na Oscara, je o chlapci, který si přeje se druhý den vzbudit jako dospělý, což se mu vyplní. Její další velmi úspěšný film, Velké vítězství, v USA utržil 107,5 milionu dolarů.

Prvním filmem, který Marshallová režírovala, byl Jumpin' Jack Flash (1986) s Whoopi Goldbergovou.

V roce 1990 pak Marshallová režírovala Čas probuzení (Awakenings), ve kterém hráli mimo jiné Robert De Niro a Robin Williams. Film si vysloužil tři nominace na Oscary.

V roce 2004 se Marshallové dostalo pocty v podobě hvězdy na hollywoodském chodníku slávy spolu s její kolegyní z Laverne & Shirley.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dříve komunisté, dnes demokraté. Film Učitelka ukazuje lesk a bídu roku 89

17.11.2019 09:05 "Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou. Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,"…

Režisér Vojtěch Jasný (†93) byl nadčasový i poetický, vzpomínají jeho…

16.11.2019 13:42 Nadčasovým autorem i básníkem byl podle mladších kolegů zesnulý režisér Vojtěch Jasný. Třeba jeho…

Zemřel režisér Vojtěch Jasný (†93), stál za filmem Všichni dobří rodáci

16.11.2019 11:29 Aktualizováno Ve věku 93 let zemřel režisér, scenárista i odbojář Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všichni…

Film Nabarvené ptáče má další cenu, Marhoul si odnesl "bengálského tygra"

16.11.2019 11:12 Koprodukční snímek Nabarvené ptáče vynesl jeho tvůrci Václavu Marhoulovi cenu za nejlepší režii na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama