Český lev se blíží a to hned s novým moderátorem

S příchodem nového roku začínají pronikat první konkrétnější informace o 26. ročníku Českého lva. Víme, kdo bude jako moderátor provázet celým večerem, kdy budou zveřejněny nominace v jednotlivých kategoriích, ale také další novinky.

Přidejte svůj názor

V pražském Rudolfinu se po třiadvacáté vyhlašovaly výroční ceny České filmové a televizní akademie Český lev
doporučujeme

S příchodem jara, v sobotu  23.  března  2019  proběhne ve  Dvořákově  síni  pražského  Rudolfina  již 26. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie. V přímém   přenosu   jej   odvysílá   Česká   televize a  opět se budou konat v novorenesanční budově pražského Rudolfina, sídla České filharmonie.

Možná překvapivě slavnostní   ceremoniál   bude moderovat  herec   Václav   Kopta, jehož kariéra jde stále nahoru. Bude mít již brzy v televizi dokonce svou vlastní talk show.

Nabídka zhostit se moderace mě samozřejmě velmi potěšila. Celý život mám rád české filmy a být jejich tvůrcům takto nablízku bude vzrušující. Zároveň to vnímám jako velkou výzvu, kterou je ostatně každý živý přenos, a u Českého lva to platí dvojnásob,“ popisuje Václav Kopta. Na otázku,  jak  bude  vypadat  jeho  příprava,  si  neodpustí  odpověď  s humorem  sobě  vlastním: „Připravím se tak, abych po přenosu nemusel čekat, až všichni odejdou.

Nominace v jednotlivých kategoriích budou zveřejněny 22. ledna 2019 během tiskové konference ČFTA.

Stejně jako v minulých letech bude režisérem ceremoniálu Michael Čech a scénografem Martin Chocholoušek,“ doplňuje výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská.

Dalším překvapením vedle nového moderátora možná bude i vizuální styl prestižního ocenění.

Červenobílá  geometrická  grafika  je  ve  spojení  se skleněnou lví  soškou  poměrně  nepřehlédnutelná  a  určitě  se  neztratí  v  outdooru  ani  dalších médiích,”  říká  Libor  Jelínek, kreativní  ředitel  studia  Dynamo  design,  které  vizuál  letošního ročníku připravilo.
Nikoho ale nepřekvapí, že generálním  partnerem  Českého  lva  je  minerální  voda  Magnesia  společnosti  Karlovarské minerální  vody.  Hlavním  partnerem  je  innogy a hlavním mediálním partnerem je Česká televize. I letos bude Český lev spolupracovat s partnery Mary Kay a sklárnou Rückl. 

Jakožto  česká  firma  s více  než  stočtyřicetiletou  historií  jsme  rádi,  že  můžeme  podpořit  český film. Minerální  voda  Magnesia  doprovází  ceny  Českého  lva  již  šestnáctým  rokem.  Věřím,  že i letos  pomůže  mladým  filmařům  rozvinout  jejich  talent,“  vysvětluje  Alessandro  Pasquale, generální   ředitel   společnosti   Karlovarské   minerální   vody,   která   spoluorganizuje   Cenu Magnesia za nejlepší studentský film předávanou při Českých lvech.

Skupina   innogy   dodala   energii   mnoha   desítkám   českých   filmů.   Komediím,   detektivkám, pohádkám,  historickým  snímkům  či  dokumentům.  Nezaměřujeme  se  jen  na  filmy.  Máme FILMOVOU NADACI, kde oceňujeme vynikající scénáře. Podporujeme konání českých filmových festivalů. Popáté jsme energií Českého lva. Již teď jsme zvědavi na lednové nominace a těšíme se na slavnostní březnový večer,“ řekl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR.

 „Filmy,  na  kterých  se  podílela  Česká  televize,  získaly  letos  již  více  než  deset  cen  nejen  na tuzemských, ale  i těch největších světových festivalech. Tyto úspěchy potvrzují, že  se  vyplácí dlouholetá  snaha  České  televize  zkoušet  v hrané  tvorbě  nové  formáty  i  dávat  prostor  nejen osvědčeným,    ale    i    začínajícím    autorům,“    říká    generální    ředitel    České    televize Petr Dvořák a dodává: „kromě koprodukčních filmů zaujaly ve světě i televizní formáty jako minisérie Marie Terezie či Dukla 61, které jsou přihlášeny do televizní kategorie, která je nedílnou součástí Českého lva již čtvrtým rokem.“

Na ČSFD.cz mají fanoušci možnost hlasovat o českém filmu roku 2018, který obdrží Cenu filmových fanoušků v rámci Výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev. Vítězným filmem se tak stává ten, který nasbírá nejvíce hlasů. Ankety se mohou zúčastnit všichni, kteří mají ohodnoceno hvězdičkami alespoň 200 filmů, nebo jsou zaregistrováni či přihlášeni prostřednictvím Facebooku. Režisér vítězného filmu poté obdrží voucher  pro propagaci svého následujícího filmu.

Server Eurozprávy přinesl v minulosti několik recenzí českých filmů, které se objevily v kinech, televizi v minulém roce. Nyní nám nezbývá, než si v budoucích nominacích najít svého favorita a držet mu palce!

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

RECENZE: Katastrofa jménem Lví král. Stejný jako jednička, jen bez života,…

19.07.2019 11:25 RECENZE – Na klasiku se nesahá? Ale kdeže! Disney za poslední roky předělal nespočet svých…

Do českých kin vtrhne Lví král. Neuvěříte, že zvířata jsou animovaná

17.07.2019 20:49 Ve čtvrtek vstoupí do českých kin animovaný film Lví král. Nejde o pokračování populární série…

Zemřela Jana Kopecká, vdova po slavném českém herci

17.07.2019 17:52 Ve věku 80 let zemřela po dlouhé těžké nemoci 9. července v Praze Jana Kopecká, vdova po českém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama