Na co do kina? Bohemian Rhapsody stále drtí konkurenci, přichází nový český film

Letošní první víkend pořadím filmů v čele žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin nezamíchal. Stejně jako na konci loňského roku byl jedničkou britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody, na který od čtvrtku do neděle přišlo do kina téměř 78.000. Druhé místo zůstalo americkému akčnímu filmu Aquaman a třetí americkému sci-fi Bumblebee. Vyplývá to z údajů, které dnes na webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

Na přetřes přijdou i Freddieho démoni a zmatení vlastní sexualitou.
doporučujeme

Bohemian Rhapsody se v českých kinech promítá desátým týdnem a za tu dobu ho vidělo přes milion diváků, kteří za vstupenky zaplatili 176 milionů korun. Tržby za poslední víkend překročily 14 milionů Kč. O víkendu si tvůrci filmu o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym převzali v Los Angeles Zlatý glóbus za nejlepší drama a Rami Malek, který v něm ztvárnil hlavní postavu, si odnesl zlatou sošku glóbu pro nejlepšího herce.

Na Aquamana, který skončil na druhém místě nejnavštěvovanějších filmů v ČR, přišlo o víkendu téměř 36.000 diváků a jeho tržby přesáhly šest milionů korun. Třetí snímek Bumblebee vidělo 17.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali 2,7 milionu korun.

zdroj: YouTube

První pětici uzavírají americké filmy Znovu ve hře s 10.000 diváky a Spider-Man: Paralelní světy s návštěvností přes 9000 lidí.

Z české tvorby zůstala v první desítce pouze pohádka Čertí brko, proti konci loňského roku ale spadla ze čtvrtého na šesté místo.

Ve čtvrtek budou mít v českých kinech premiéru dva americké snímky: animovaný rodinný film Raubíř Ralf a internet a akční Robin Hood. Do kin přijde i dánská hořká komedie Svátky klidu a míru nebo český film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí, který ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke štěstí někde ztratili a pokouší se ji znovu najít.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

RECENZE: Katastrofa jménem Lví král. Stejný jako jednička, jen bez života,…

19.07.2019 11:25 RECENZE – Na klasiku se nesahá? Ale kdeže! Disney za poslední roky předělal nespočet svých…

Do českých kin vtrhne Lví král. Neuvěříte, že zvířata jsou animovaná

17.07.2019 20:49 Ve čtvrtek vstoupí do českých kin animovaný film Lví král. Nejde o pokračování populární série…

Zemřela Jana Kopecká, vdova po slavném českém herci

17.07.2019 17:52 Ve věku 80 let zemřela po dlouhé těžké nemoci 9. července v Praze Jana Kopecká, vdova po českém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama