Oscarový galavečer bude bez hlavního moderátora, vítěze vyhlásí celebrity

Letošní galavečer u příležitosti předávání cen americké filmové akademie Oscar nebude mít jednoho hlavního moderátora. Na pódiu budou různé osobnosti, které představí nominované v jednotlivých kategoriích a vyhlásí vítěze. Po několika týdnech nejasností kolem hostitele udílení prestižních filmových cen to oznámila zástupkyně televize ABC Karey Burkeová. Roli hlavního moderátora měl původně převzít komik Kevin Hart. Vzdal se jí ale kvůli léta starým kontroverzním prohlášením na účet lidí s menšinovou sexuální orientací.

Přidejte svůj názor

Americký Oscar
doporučujeme

Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a historický snímek Favoritka. Oba jich mají deset. Jen o dvě nominace méně získalo romantické drama Zrodila se hvězda se zpěvačkou Lady Gaga.

"Je ironií, že nejasnost (kolem hlavního moderátora) činila z Oscarů téma rozhovorů," uvedla Burkeová z televize ABC, která dlouhodobě galavečer přenáší. Zájem, jaký kontroverze kolem hostitele slavnostního večera vyvolala, je podle Burkeové důkazem, že Oscary hrají stále důležitou roli a diváci o ně mají zájem.

Americký komik Kevin Hart se vzdal loni v prosinci role moderátora oscarového večera pouhé dva dny poté, co veřejnosti s nadšením oznámil, že ji přijal. Učinil tak poté, co se na veřejnosti objevily jeho téměř deset let staré příspěvky z twitteru, ve kterých se vyjadřoval na adresu lidí s menšinovou sexuální orientací. Sám Hart svá tehdejší vyjádření označil za "necitlivá slova".

Hart se přitom měl stát jedním z mála černošských herců, kteří dosud Oscary uváděli, a přispět tak k větší rasové vyváženosti cen, k níž byli akademici v posledních letech vyzýváni.

Oscarová show se v posledních letech potýká s propadem sledovanosti a loňský ročník zhlédlo vůbec nejméně lidí v historii. Organizátoři se proto rozhodli zkrátit letošní slavnostní večer, který se odehraje 24. února, o 30 minut, a udržet tak jeho délku pod třemi hodinami.

Na pódiu během galavečera nebude jeden hlavní moderátor, vystřídá se na něm ale řada slavných tváří, které představí jednotlivé nominované a vyhlásí vítěze. ABC už dříve oznámila, že obálky svěří do rukou Tině Feyové, Whoopi Goldbergové, Danielu Craigovi, Jennifer Lopezové, Chrisovi Evansovi či Constance Wuové.

Hlavního moderátora nebude mít galavečer teprve podruhé v historii. Naposledy tomu tak bylo v roce 1989. Ceny se předávají již od roku 1929.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Cannes bude soutěžit film studenta FAMU, už uspěl na Českých lvech

19.04.2019 17:35 Francouzský festival v Cannes bude mít letos v soutěži českou účast. V sekci Cinéfondation uvede…

RECENZE: Stálo to čekání za to? Opar tajemství se nad poslední řadou…

15.04.2019 18:28 RECENZE – Hry o trůny jdou po osmi sezónách do finále a první díl nejočekávanějšího seriálu tohoto…

Zemřela herečka a dabérka Zuzana Skalníková (†69), hlas Mufa ze Studia…

15.04.2019 12:21 Český umělecký svět zasáhla další ztráta. Ve věku 69 let zemřela herečka Zuzana Skalníková,…

Zemřela švédská herečka Anderssonová, hvězda Bergmanových filmů

15.04.2019 10:43 Ve věku 83 let zemřela švédská herečka Bibi Anderssonová, která proslula díky rolím ve filmech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama