Oscarový galavečer bude bez hlavního moderátora, vítěze vyhlásí celebrity

Letošní galavečer u příležitosti předávání cen americké filmové akademie Oscar nebude mít jednoho hlavního moderátora. Na pódiu budou různé osobnosti, které představí nominované v jednotlivých kategoriích a vyhlásí vítěze. Po několika týdnech nejasností kolem hostitele udílení prestižních filmových cen to oznámila zástupkyně televize ABC Karey Burkeová. Roli hlavního moderátora měl původně převzít komik Kevin Hart. Vzdal se jí ale kvůli léta starým kontroverzním prohlášením na účet lidí s menšinovou sexuální orientací.

Přidejte svůj názor

Americký Oscar

Nejvíce nominací na ceny americké filmové akademie Oscar za rok 2018 získalo mexické drama Roma a historický snímek Favoritka. Oba jich mají deset. Jen o dvě nominace méně získalo romantické drama Zrodila se hvězda se zpěvačkou Lady Gaga.

"Je ironií, že nejasnost (kolem hlavního moderátora) činila z Oscarů téma rozhovorů," uvedla Burkeová z televize ABC, která dlouhodobě galavečer přenáší. Zájem, jaký kontroverze kolem hostitele slavnostního večera vyvolala, je podle Burkeové důkazem, že Oscary hrají stále důležitou roli a diváci o ně mají zájem.

Americký komik Kevin Hart se vzdal loni v prosinci role moderátora oscarového večera pouhé dva dny poté, co veřejnosti s nadšením oznámil, že ji přijal. Učinil tak poté, co se na veřejnosti objevily jeho téměř deset let staré příspěvky z twitteru, ve kterých se vyjadřoval na adresu lidí s menšinovou sexuální orientací. Sám Hart svá tehdejší vyjádření označil za "necitlivá slova".

Hart se přitom měl stát jedním z mála černošských herců, kteří dosud Oscary uváděli, a přispět tak k větší rasové vyváženosti cen, k níž byli akademici v posledních letech vyzýváni.

Oscarová show se v posledních letech potýká s propadem sledovanosti a loňský ročník zhlédlo vůbec nejméně lidí v historii. Organizátoři se proto rozhodli zkrátit letošní slavnostní večer, který se odehraje 24. února, o 30 minut, a udržet tak jeho délku pod třemi hodinami.

Na pódiu během galavečera nebude jeden hlavní moderátor, vystřídá se na něm ale řada slavných tváří, které představí jednotlivé nominované a vyhlásí vítěze. ABC už dříve oznámila, že obálky svěří do rukou Tině Feyové, Whoopi Goldbergové, Danielu Craigovi, Jennifer Lopezové, Chrisovi Evansovi či Constance Wuové.

Hlavního moderátora nebude mít galavečer teprve podruhé v historii. Naposledy tomu tak bylo v roce 1989. Ceny se předávají již od roku 1929.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama