Komiksový Aquaman se dočká hororového spinoffu plného podmořských příšer

Poté, co se z Aquamana stal miliardový hit, uvažuje studio Warner Brothes nad možným přídavkem z podmořského světa. Bude se jednat o hororový film zaměřený na příšery z Hlubiny, do níž byli vysláni lidé odsouzeni k smrti. Režisér Aquamana James Wan bude chystaný spin-off produkovat, a to s výrazně menším rozpočtem, než tomu bylo u nedávného DC trháku.

Přidejte svůj názor

Aquaman ve svém tradičním zlatozeleném kostýmu.

Pokračování Aquamana je zatím v nedohlednu. Nejenže se nehovoří o scénáři, ale není ani jisté, kdo by jej měl natočit. Zdá se, že Jason Momoa a zbytek herecké posádky si dává na nějakou dobu pauzu od podmořského dobrodružství. Místo toho se však hovoří o spin-offu.

Film se zaměří na lovecraftovské potvory z hlubiny, s nimiž se Momoa a herečka Amber Heard střetli během svého putování. Tyto rybí příšery se vyvinuly z původních obyvatel Atlantidy po velkém zemětřesení, které uvrhlo bájné království do hlubin oceánu. Hlubina se tak po staletí stala nejhlubším a nejtemnější místem oceánu, známém pod názvem Mariánský příkop.

Studio Warner Brothers najalo scénaristické nováčky Noaha Gardnera a Aidana Fitzgeralda, aby napsali scénář opírající se o vražedné příšery, jež napadly hlavního hrdinu a jeho lásku Meru v Aquamanovi. Producenti budou James Wan a Peter Safran.

AQUAMAN – Marianas Trench Scene [HD] (0:59) | zdroj: Warner Bros.

V Aquamanovi jsme vytvořili jedinečnou scénu, kterou jsme ukázali studiu. Připomínala film Netvor z Černé laguny akorát v provedení z roku 2018. Byl to čistokrevný, fantastický horor. Myslím si, že to je jeden z důvodů, proč tomu studio dalo zelenou,“ řekl producent Peter Safran. „Wan má cit pro horor. Chtěl tuto scénu udělat něčím speciální a velmi mnoho pro něj znamenala,“ dodal umělecký šéf Bill Brizeski na konto jedné z nejstrašidelnějších scén v Aquamanovi.

Rozhodně se jedná o zajímavou myšlenku. Hororový spin-off superhrdinského filmu je něco neobvyklého až zvláštního. Jedná se o dost vybočující krok z řad producentů, zároveň to dokazuje, že Warneři netuší, jak mají naložit se svojí značkou. Spatřili pouze finanční úspěch Aquamana a tak se rozhodli, že potřebují něco víc než jen pouhé pokračování. Na konečný výsledek si ještě nějakou dobu počkáme.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel švýcarský režisér Claude Goretta, z neznámé herečky udělal celebritu

21.02.2019 13:11 Ve věku 89 let zemřel švýcarský režisér Claude Goretta. Agentuře AFP to sdělil filmařův syn. Díky…

Česko je rájem pro zahraniční filmové štáby: Loni utratily pět miliard,…

20.02.2019 10:53 Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a…

Zemřel kameraman Stanislav Milota. Podílel na Spalovači mrtvol, natočil…

18.02.2019 17:35 Aktualizováno Ve věku 85 let zemřel dnes český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky…

Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

18.02.2019 16:58 Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama