Will Smith v ukázce na remake Aladdina šokoval kritiky a fanoušky

V prosinci minulého roku Disney ukázal první trailer chystaného remaku Aladdina tentokrát v hrané podobě. Jediné, co videoukázka postrádala byl fyzický vzhled herce Willa Smitha v roli ikonického džina dabovaného kdysi Robinem Williamsem. Během předávání letošních cen Grammy Disney odhalil speciální ukázku, v níž se Smith objevil. Média a fanoušci byli záhy šokováni.

Přidejte svůj názor

Will Smith v roli džina
doporučujeme

Právě vzhled džina ve smithově podání bylo to, co novináře a fanoušky vyvedlo nejvíce z míry. Mnozí jej připodobňovali k postavě Tobiase ze seriálu Arrested Development, k potrhlým prstům ze Spy Kids nebo k neviditelné příšeře, která zabíjí lidi skrze zrak z nedávného Bird Boxu.
 
Smith se objeví ve filmu v lidské formě a později v digitálně upravené podobě ze vznášející se lampy. Režisér Guy Ritchie chtěl džina zpodobnit jako svalnatého taťku ze sedmdesátých let, který není jen pouhou horou svalů, ale hlavně je autoritou.

Aladdin Special Look (2019) (1:10) | zdroj: The Walt Disney Company

Když děláte věci, které jsou velmi oblíbené, je to vždycky děsivé. Vždy se nabízí otázka, co ti před vámi přenechali, z čeho můžete pro postavu čerpat. Robin toho po sobě moc nezanechal. Začal jsem mít pocit, že mohu přinést něco, co se liší od muzikálního pojetí Robina Williamse. Udělat tu postavu tu postavu jinak, a hlavně k ní přistoupit zcela odlišně. Za žádných okolností se však nesnažit soutěžit,“ řekl Smith amerického týdeníku Entertainment Weekly.
 
Do postavy džina Smith údajně vložil um svých devadesátkových rolí jako Den nezávislosti, Mizerové nebo Fresh Prince. „Myslím si, že to bude v rámci Disney světa unikátní. Ještě tu nebyla žádná postava okořeněné hip-hopem,“ dodal Smith.
 
V roli Aladdina se objeví nováček Mena Massaod jako zloděj, který nalezne magickou lampu obsahující džina. Aladdin se snaží lampu schovat před padouchem Jafarem, jenž předstírá bohatého prince, aby se dostal blíž k sultánově dceři princezně Jasmíně.
 
Tento film je jedním z mnoha dalších hraných remaků animovaných filmů. Kromě Aladdina poputuje letos do kin letos Dumbo (premiéra 28.3.) nebo Lví král (premiéra 18.7.). Aladdin stojí někde uprostřed s premiérou stanovenou na 23. května.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filmy na prosinec: Jumanji: Další level, Star Wars: Vzestup Skywalkera a…

04.12.2019 20:15 V prosinci nabídnou kina sequel Jumanji a Star Wars uzavře příběh rodu Skywalkerů. Řečeno řečí…

Festival outdoorových filmů vyhrál Tieň jaguara, soutěžil rekordní počet…

30.11.2019 19:29 Hlavní cenu 17. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů dnes získal slovenský horský a…

RECENZE: Valhalla: Říše bohů je temná severská fantasy, kde Thór není…

29.11.2019 18:59 Temná fantasy nabízí až realistický pohled na severskou mytologii a odhaluje temné stránky bohů,…

Jáklův film o Žižkovi je ve střižně, náročné jsou bojové scény

28.11.2019 14:01 Historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je s půlmiliardovým rozpočtem nejdražším filmem české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama