Životopisný film o tvůrci Pána prstenů má první ukázku

Americká produkční společnost Fox Searchlight Pictures v lednu ohlásila, že chystá film o začátcích spisovatele J. R. R. Tolkiena. Po měsíci přichází s první ukázkou a termínem celosvětové premiéry stanovené na 10. května (u nás 9.). Film jednoduše nazvaný Tolkien byl poprvé ohlášen v listopadu 2013 a natáčel se až v průběhu dvou měsíců v říjnu 2017.

Přidejte svůj názor

Životopisný film o slavném spisovateli

Začátky Johna Ronalda Reuela Tolkiena měli rozhodující vliv na romány, které z něj později udělaly literární a kulturní senzaci. Tolkien dosáhl v roce 1915 akademický titul první třídy v oboru anglistiky. Jeho studia byly narušeny náhlým vypuknutím první světové války, a tak mladý Tolkien přihlížel k hrůzám války, jež se pro něj staly inspirací k vytvoření hrůzné cesty hobita do Mordoru. Kromě válečných aktivit působil jako univerzitní profesor, psal poesii a napsal řadu děl ještě dávno před trilogií Pána prstenů a Hobitem.

S tím vším, co o J.R.R. Tolkienovi víme bylo pouhou otázkou času, kdy můžeme očekávat film zaměřený na oblíbeného autora. Herec Nicholas Hoult, hvězda filmu Favoritka nominovaného na Zlatý globus, si zahraje Tolkiena, zatímco herečka Lily Collins se objeví jako spisovatelova manželka Edith Bratt.

Film se zaměří na roky, jež formovaly Tolkienovy počátky, především na docházení do školy a na společenský okruh lidí, který mu pomohl stát se komplexní postavou. Od dvanácti let byl sirotkem, čímž jeho vyrůstání bylo značně komplikované, v šestnácti zase potkal ženu, u níž věděl, že si ji jednou vezme. Ve škole Tolkien spadal do skupiny společenských odpadlíků a když vypukla první světová války, dokázal odložit odvedení na vojnu, dokud nedokončil svá studia.

Tolkien Trailer #1 (2019) (1:05) | zdroj: Fox Searchlight Pictures

Tohle všechno bude zachycené ve filmu, diváci budou mít možnost nahlédnou pod pokličku událostem, jež vedly ke vzniku Hobita a Pána prstenů. Vytvoření filmu trvalo dlouhou dobu, neboť bylo velmi důležité dát dohromady správný scénář zachycující život jednoho z nejznámější a nejpopulárnějších autorů anglické literatury.

 Film Tolkien půjde do kin 9. května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno…

15.02.2019 09:41 Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát…

RECENZE: Akční vrchol začátku roku. Spektakulární Alita: Bojový anděl má…

14.02.2019 20:50 RECENZE – Gladiátorský famfrpál. Lovci lidí. Kyborgové s noži místo rukou. Po letech produkčních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama