Životopisný film o tvůrci Pána prstenů má první ukázku

Americká produkční společnost Fox Searchlight Pictures v lednu ohlásila, že chystá film o začátcích spisovatele J. R. R. Tolkiena. Po měsíci přichází s první ukázkou a termínem celosvětové premiéry stanovené na 10. května (u nás 9.). Film jednoduše nazvaný Tolkien byl poprvé ohlášen v listopadu 2013 a natáčel se až v průběhu dvou měsíců v říjnu 2017.

Přidejte svůj názor

Životopisný film o slavném spisovateli
doporučujeme

Začátky Johna Ronalda Reuela Tolkiena měli rozhodující vliv na romány, které z něj později udělaly literární a kulturní senzaci. Tolkien dosáhl v roce 1915 akademický titul první třídy v oboru anglistiky. Jeho studia byly narušeny náhlým vypuknutím první světové války, a tak mladý Tolkien přihlížel k hrůzám války, jež se pro něj staly inspirací k vytvoření hrůzné cesty hobita do Mordoru. Kromě válečných aktivit působil jako univerzitní profesor, psal poesii a napsal řadu děl ještě dávno před trilogií Pána prstenů a Hobitem.

S tím vším, co o J.R.R. Tolkienovi víme bylo pouhou otázkou času, kdy můžeme očekávat film zaměřený na oblíbeného autora. Herec Nicholas Hoult, hvězda filmu Favoritka nominovaného na Zlatý globus, si zahraje Tolkiena, zatímco herečka Lily Collins se objeví jako spisovatelova manželka Edith Bratt.

Film se zaměří na roky, jež formovaly Tolkienovy počátky, především na docházení do školy a na společenský okruh lidí, který mu pomohl stát se komplexní postavou. Od dvanácti let byl sirotkem, čímž jeho vyrůstání bylo značně komplikované, v šestnácti zase potkal ženu, u níž věděl, že si ji jednou vezme. Ve škole Tolkien spadal do skupiny společenských odpadlíků a když vypukla první světová války, dokázal odložit odvedení na vojnu, dokud nedokončil svá studia.

Tolkien Trailer #1 (2019) (1:05) | zdroj: Fox Searchlight Pictures

Tohle všechno bude zachycené ve filmu, diváci budou mít možnost nahlédnou pod pokličku událostem, jež vedly ke vzniku Hobita a Pána prstenů. Vytvoření filmu trvalo dlouhou dobu, neboť bylo velmi důležité dát dohromady správný scénář zachycující život jednoho z nejznámější a nejpopulárnějších autorů anglické literatury.

 Film Tolkien půjde do kin 9. května.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Stálo to čekání za to? Opar tajemství se nad poslední řadou…

15.04.2019 18:28 RECENZE – Hry o trůny jdou po osmi sezónách do finále a první díl nejočekávanějšího seriálu tohoto…

Zemřela herečka a dabérka Zuzana Skalníková (†69), hlas Mufa ze Studia…

15.04.2019 12:21 Český umělecký svět zasáhla další ztráta. Ve věku 69 let zemřela herečka Zuzana Skalníková,…

Zemřela švédská herečka Anderssonová, hvězda Bergmanových filmů

15.04.2019 10:43 Ve věku 83 let zemřela švédská herečka Bibi Anderssonová, která proslula díky rolím ve filmech…

Konec Her o trůny se blíží. Co čekat ve velkolepém finále?

14.04.2019 13:30 Legendární seriál z produkce HBO Hra o trůny spěje pomalu do finále. Zítra v ranních hodinách bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama