Hanzlíkův gentleman není pro každého, svoje nostalgické diváky si však najde

RECENZE – Hvězdně obsazený film v čele s Jaromírem Hanzlíkem, který se několik let v žádném snímku neobjevil. Zní to jako dobrá startovní pozice, které ale romantická komedie Léto s gentlemanem využít nedokázala. Důvodů je hned několik.

Přidejte svůj názor

film Léto s gentlemanem

K jednasedmdesátým narozeninám, které oslaví za dva dny, si Jaromír Hanzlík nadělil film. Potěšit chtěl určitě i diváky, po včerejší slavnostní premiéře se ale nejde ubránit dojmu, že Léto s gentlemanem uspěje jen u některých.

Nechme stranou náročné diváky, které odradí už jen žánr romantické komedie. Největší šanci na úspěch má totiž tento snímek u těch, kteří u filmů s Jaromírem Hanzlíkem vyrůstali. Známý herec, který se poprvé ve své kariéře ujal psaní scénáře, si napsal roli doslova na tělo. Jeho zasněný milovník Artur je totiž gentlemanem v pravém slova smyslu

Zápletka filmu je ale vcelku tuctová. Hanzlíkův Artur se snaží odloudit vdanou Annu (Alena Antalová), jejíž manžel (Igor Bareš) tak dlouho přehlíží její potřeby, až mu manželka se starším donchuánem skoro uteče. Artur však, jako správný gentleman, dává na poslední chvíli ruce pryč. Šťastný konec je na světě. Anebo ne?

Náležitosti komedie splňuje Léto s gentlemanem prostřednictvím všudypřítomných vtipů, které vyplňují zbytek téměř stominutové stopáže. Dozajista by se ale vše obešlo bez vesnických drben a dalších charakteristických postav, které už jsme v českých komediích viděli tolikrát.

Přidanou hodnotu nepřinesla ani plejáda známých a respektovaných herců, kteří se ve filmu objevili. Tvůrci jim totiž v naprosté většině případů svěřili epizodní role, mnohdy takové, bez kterých by se snad film i obešel. Chvílemi to až připomíná marketingový trik, který má do kin přilákat alespoň pár diváků navíc, ač to záměr tvůrců pravděpodobně nebyl.

Pro někoho může být Léto s gentlemanem i vítanou možností vidět Hanzlíka opět na filmovém plátně, vždyť takových příležitostí nebylo v posledních letech mnoho. Díru do světa ale tento snímek rozhodně neudělá.

Hodnocení: 45 %

Léto s gentlemanem

romantická komedie

Česko, 2019, 98 min

Režie: Jiří Adamec

Scénář: Jaromír Hanzlík

Hrají: Jaromír Hanzlík, Alena Antalová, Igor Bareš, Lucie Vondráčková, Miroslav Šimůnek, Tereza Kostková, Ivana Chýlková, Jan Vlasák, Miroslav Etzler, Jan Čenský a další

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Recenze: Seriál Kameňák našel absolutní dno české seriálové tvorby. Vytáhl…

23.02.2019 22:01 Aktualizováno V pátek večer mohli diváci sledovat premiérový díl seriálu Kameňák, který vychází ze stejnojmenné…

Zemřel režisér Stanley Donen, spolutvůrce slavného muzikálu Zpívání v dešti

23.02.2019 20:19 Ve věku 94 let zemřel Stanley Donen, někdejší tanečník a režisér nejznámějších hollywoodských…

Nejhorší filmy? Zlatou malinu dostal Sherlock Holmes, "zazářil" i Donald…

23.02.2019 12:10 Cenám za nejhorší filmy minulého roku vévodila parodie na příběhy slavného detektiva Sherlocka…

RECENZE: Thriller Všichni to vědí odkrývá stará rodinná tajemství.…

23.02.2019 12:00 RECENZE: Psychologický thriller Všichni to vědí minulý rok zahajoval festival v Cannes. Dvojnásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama