Hanzlíkův gentleman není pro každého, svoje nostalgické diváky si však najde

RECENZE – Hvězdně obsazený film v čele s Jaromírem Hanzlíkem, který se několik let v žádném snímku neobjevil. Zní to jako dobrá startovní pozice, které ale romantická komedie Léto s gentlemanem využít nedokázala. Důvodů je hned několik.

Přidejte svůj názor

film Léto s gentlemanem

K jednasedmdesátým narozeninám, které oslaví za dva dny, si Jaromír Hanzlík nadělil film. Potěšit chtěl určitě i diváky, po včerejší slavnostní premiéře se ale nejde ubránit dojmu, že Léto s gentlemanem uspěje jen u některých.

Nechme stranou náročné diváky, které odradí už jen žánr romantické komedie. Největší šanci na úspěch má totiž tento snímek u těch, kteří u filmů s Jaromírem Hanzlíkem vyrůstali. Známý herec, který se poprvé ve své kariéře ujal psaní scénáře, si napsal roli doslova na tělo. Jeho zasněný milovník Artur je totiž gentlemanem v pravém slova smyslu

Zápletka filmu je ale vcelku tuctová. Hanzlíkův Artur se snaží odloudit vdanou Annu (Alena Antalová), jejíž manžel (Igor Bareš) tak dlouho přehlíží její potřeby, až mu manželka se starším donchuánem skoro uteče. Artur však, jako správný gentleman, dává na poslední chvíli ruce pryč. Šťastný konec je na světě. Anebo ne?

Náležitosti komedie splňuje Léto s gentlemanem prostřednictvím všudypřítomných vtipů, které vyplňují zbytek téměř stominutové stopáže. Dozajista by se ale vše obešlo bez vesnických drben a dalších charakteristických postav, které už jsme v českých komediích viděli tolikrát.

Přidanou hodnotu nepřinesla ani plejáda známých a respektovaných herců, kteří se ve filmu objevili. Tvůrci jim totiž v naprosté většině případů svěřili epizodní role, mnohdy takové, bez kterých by se snad film i obešel. Chvílemi to až připomíná marketingový trik, který má do kin přilákat alespoň pár diváků navíc, ač to záměr tvůrců pravděpodobně nebyl.

Pro někoho může být Léto s gentlemanem i vítanou možností vidět Hanzlíka opět na filmovém plátně, vždyť takových příležitostí nebylo v posledních letech mnoho. Díru do světa ale tento snímek rozhodně neudělá.

Hodnocení: 45 %

Léto s gentlemanem

romantická komedie

Česko, 2019, 98 min

Režie: Jiří Adamec

Scénář: Jaromír Hanzlík

Hrají: Jaromír Hanzlík, Alena Antalová, Igor Bareš, Lucie Vondráčková, Miroslav Šimůnek, Tereza Kostková, Ivana Chýlková, Jan Vlasák, Miroslav Etzler, Jan Čenský a další

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci se dočkali: Tarantino vypustil první trailer k Once Upon A Time…

21.03.2019 11:55 To, na co se těšili filmoví fanoušci z celého světa, je konečně tu. Společnost Sony Pictures…

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama