Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno mu hrozil zánik

Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát Daniel Craig, se bude částečně natáčet v jihoitalském městě Matera. Informoval o tom server The Local. Matera se před měsícem stala, spolu s bulharským Plovdivem, evropským hlavním městem kultury pro rok 2019. Ještě před několika desítkami let přitom město obývala chudina a hrozil mu postupný rozpad, dnes se těší ochraně UNESCO a ročně přivítá stovky tisíc návštěvníků.

Přidejte svůj názor

Daniel Craig

Natáčení v Mateře začne 6. dubna a film by měl jít do kin na počátku příštího roku. Filmaři už ve městě v jihoitalském regionu Basilicata určili lokace: Bond se objeví v historickém centru, u románské katedrály, v několika kamenných ulicích a nakonec se ocitne v městské části Sassi di Matera, kde si lidé od paleolitu vytesávali svá obydlí do vápencových skal.

zdroj: YouTube

James Bond už má Itálii hojně procestovanou - v posledních letech se vyskytl v Benátkách, Římě, Sieně, u Gardského i Comského jezera, v horách u střediska střediska Cortina d´Ampezzo a na pobřeží Sardinie. Bond 25 je ale první snímek, který míří na jih italské "boty".

Filmová kamera si Materu oblíbila už dávno - bylo zde natáčeno více než pět desítek filmů a televizních produkcí, mimo jiné Evangelium sv. Matouše italského režiséra Piera Paola Pasoliniho nebo Umučení Krista od americko-australského herce a režiséra Mela Gibsona.

Basilicata se řadí mezi nejchudší italské regiony, Matera dříve u Italů vyvolávala představu špíny a nuzoty. Jeskyně, v nichž ještě v 50. letech žily rodiny bez odpadů a elektřiny, byly veřejně pranýřovány jako "národní ostuda". Sassi di Matera, jedno z nejstarších lidských osídlení na světě, bylo posléze násilím vyklizeno a jeho obyvatelé byli přesunuti do nově vybudovaného bydlení. Nyní je toto místo, které je od té doby ve vlastnictví státu, hlavní turistickou atrakcí města.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci se dočkali: Tarantino vypustil první trailer k Once Upon A Time…

21.03.2019 11:55 To, na co se těšili filmoví fanoušci z celého světa, je konečně tu. Společnost Sony Pictures…

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama