Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno mu hrozil zánik

Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát Daniel Craig, se bude částečně natáčet v jihoitalském městě Matera. Informoval o tom server The Local. Matera se před měsícem stala, spolu s bulharským Plovdivem, evropským hlavním městem kultury pro rok 2019. Ještě před několika desítkami let přitom město obývala chudina a hrozil mu postupný rozpad, dnes se těší ochraně UNESCO a ročně přivítá stovky tisíc návštěvníků.

Přidejte svůj názor

Daniel Craig
doporučujeme

Natáčení v Mateře začne 6. dubna a film by měl jít do kin na počátku příštího roku. Filmaři už ve městě v jihoitalském regionu Basilicata určili lokace: Bond se objeví v historickém centru, u románské katedrály, v několika kamenných ulicích a nakonec se ocitne v městské části Sassi di Matera, kde si lidé od paleolitu vytesávali svá obydlí do vápencových skal.

zdroj: YouTube

James Bond už má Itálii hojně procestovanou - v posledních letech se vyskytl v Benátkách, Římě, Sieně, u Gardského i Comského jezera, v horách u střediska střediska Cortina d´Ampezzo a na pobřeží Sardinie. Bond 25 je ale první snímek, který míří na jih italské "boty".

Filmová kamera si Materu oblíbila už dávno - bylo zde natáčeno více než pět desítek filmů a televizních produkcí, mimo jiné Evangelium sv. Matouše italského režiséra Piera Paola Pasoliniho nebo Umučení Krista od americko-australského herce a režiséra Mela Gibsona.

Basilicata se řadí mezi nejchudší italské regiony, Matera dříve u Italů vyvolávala představu špíny a nuzoty. Jeskyně, v nichž ještě v 50. letech žily rodiny bez odpadů a elektřiny, byly veřejně pranýřovány jako "národní ostuda". Sassi di Matera, jedno z nejstarších lidských osídlení na světě, bylo posléze násilím vyklizeno a jeho obyvatelé byli přesunuti do nově vybudovaného bydlení. Nyní je toto místo, které je od té doby ve vlastnictví státu, hlavní turistickou atrakcí města.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do českých kin vtrhne Lví král. Neuvěříte, že zvířata jsou animovaná

17.07.2019 20:49 Ve čtvrtek vstoupí do českých kin animovaný film Lví král. Nejde o pokračování populární série…

Zemřela Jana Kopecká, vdova po slavném českém herci

17.07.2019 17:52 Ve věku 80 let zemřela po dlouhé těžké nemoci 9. července v Praze Jana Kopecká, vdova po českém…

Bude příští Bond žena, nebo černoch? Agenta 007 by dokonce měla ztvárnit…

15.07.2019 17:25 Od té doby, co současný představitel Jamese Bonda, Daniel Craig, oznámil svůj odchod, se spekuluje…

RECENZE: Uberem na lovu zločinců. Šílená jízda Spolujízda je komedie na…

14.07.2019 17:40 RECENZE – Léto je v plném proudu, a to mimo jiné znamená bláznivé, sluncem prozářené komedie, u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama