Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno mu hrozil zánik

Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát Daniel Craig, se bude částečně natáčet v jihoitalském městě Matera. Informoval o tom server The Local. Matera se před měsícem stala, spolu s bulharským Plovdivem, evropským hlavním městem kultury pro rok 2019. Ještě před několika desítkami let přitom město obývala chudina a hrozil mu postupný rozpad, dnes se těší ochraně UNESCO a ročně přivítá stovky tisíc návštěvníků.

Přidejte svůj názor

Daniel Craig
doporučujeme

Natáčení v Mateře začne 6. dubna a film by měl jít do kin na počátku příštího roku. Filmaři už ve městě v jihoitalském regionu Basilicata určili lokace: Bond se objeví v historickém centru, u románské katedrály, v několika kamenných ulicích a nakonec se ocitne v městské části Sassi di Matera, kde si lidé od paleolitu vytesávali svá obydlí do vápencových skal.

zdroj: YouTube

James Bond už má Itálii hojně procestovanou - v posledních letech se vyskytl v Benátkách, Římě, Sieně, u Gardského i Comského jezera, v horách u střediska střediska Cortina d´Ampezzo a na pobřeží Sardinie. Bond 25 je ale první snímek, který míří na jih italské "boty".

Filmová kamera si Materu oblíbila už dávno - bylo zde natáčeno více než pět desítek filmů a televizních produkcí, mimo jiné Evangelium sv. Matouše italského režiséra Piera Paola Pasoliniho nebo Umučení Krista od americko-australského herce a režiséra Mela Gibsona.

Basilicata se řadí mezi nejchudší italské regiony, Matera dříve u Italů vyvolávala představu špíny a nuzoty. Jeskyně, v nichž ještě v 50. letech žily rodiny bez odpadů a elektřiny, byly veřejně pranýřovány jako "národní ostuda". Sassi di Matera, jedno z nejstarších lidských osídlení na světě, bylo posléze násilím vyklizeno a jeho obyvatelé byli přesunuti do nově vybudovaného bydlení. Nyní je toto místo, které je od té doby ve vlastnictví státu, hlavní turistickou atrakcí města.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti covid-19 s humorem. Česká televize připravuje komediální seriál o…

06.04.2020 09:48 Česká televize (ČT) i přes rušení filmových produkcí kvůli opatřením proti šíření koronaviru…

Zemřela herečka Shirley Douglasová, matka Kiefera Sutherlanda

06.04.2020 05:32 Známá kanadská divadelní a filmová herečka a aktivistka Shirley Douglasová zemřela v neděli ve věku…

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Tom Hanks s manželkou opustili nemocnici, dál jsou v karanténě

17.03.2020 07:51 Americký oscarový herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová opustili australskou nemocnici, v níž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy