Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního předávání filmových cen Oscar, protože mu americké úřady po trojím odmítnutí nakonec přece jen udělily vízum. Oznámil to ve čtvrtek list Los Angeles Times. Guerrero ztvárnil roli ve snímku Roma, který v lednu získal deset nominací na Oscara.

Přidejte svůj názor

Americký Oscar
doporučujeme

Dostat oprávnění ke vstupu do USA mu na americkém velvyslanectví v mexickém hlavním městě pomohla společnost Netflix, distributor oceněného filmu. Předávání cen se Guerrero zúčastní spolu s režisérem Alfonsem Cuarónem a představitelkou hlavní ženské role Yalitzou Apariciovou.

zdroj: YouTube

Jedenatřicetiletý Guerrero hraje v černobílém dramatu přítele dívky, která pomáhá v domácnosti ve středostavovské rodině ve čtvrti Roma v mexické metropoli v 70. letech minulého století. Apariciová má šanci získat Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli, Roma by mohla zvítězit mimo jiné i v kategoriích nejlepší film a nejlepší neanglický film.

"Přinesl jsem jim dopis s pozváním do USA, který si ani nechtěli přečíst. Při dalším pokusu mi řekli, že tam jedu pracovat, odpověděl jsem, že ne. Třetí pokus ani nestojí za zmínku," popsal Guerrero neúspěšné schůzky na americké ambasádě. Po zdárné intervenci Netflixu herec podle losangeleského listu zářil spokojeností. "Jsem doopravdy moc šťastný, jen doufám, že Yalitza Oscara dostane," řekl novinářům.

Kvůli odepření víz se Guerrero nemohl v lednu v Los Angeles účastnit předávání Zlatých glóbů. Snímek Roma získal dvě tyto filmové ceny - za nejlepší neanglicky mluvený film a pro nejlepšího režiséra.

Americký prezident Donald Trump po nástupu do úřadu začal prosazovat nekompromisní imigrační politiku, která má zastavit proud přistěhovalců ze středoamerických států. Žadatelé o víza či azyl jsou podrobování přísnějším procedurám, výrazně tvrdší je postup vůči osobám, které se do USA snaží proniknout nelegálně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filmy na prosinec: Jumanji: Další level, Star Wars: Vzestup Skywalkera a…

04.12.2019 20:15 V prosinci nabídnou kina sequel Jumanji a Star Wars uzavře příběh rodu Skywalkerů. Řečeno řečí…

Festival outdoorových filmů vyhrál Tieň jaguara, soutěžil rekordní počet…

30.11.2019 19:29 Hlavní cenu 17. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů dnes získal slovenský horský a…

RECENZE: Valhalla: Říše bohů je temná severská fantasy, kde Thór není…

29.11.2019 18:59 Temná fantasy nabízí až realistický pohled na severskou mytologii a odhaluje temné stránky bohů,…

Jáklův film o Žižkovi je ve střižně, náročné jsou bojové scény

28.11.2019 14:01 Historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je s půlmiliardovým rozpočtem nejdražším filmem české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama