Ženy v běhu stále vévodí kinům, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

Žebříček víkendové návštěvnosti tuzemských kin potřetí za sebou vede komedie režiséra Martina Horského Ženy v běhu. O víkendu ji vidělo 118.000 lidí, celkem tak za tři týdny promítání přilákala na 580.000 diváků a její tržby dosáhly téměř 90 milionů korun. Na druhém místě skončila americká novinka, kyberpunkový akční film Alita: Bojový Anděl a na třetí se z předchozí druhé pozice posunul Lego® příběh. Vyplývá to z údajů, které dnes na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Přidejte svůj názor

film Ženy v běhu

Na film od režiséra Roberta Rodrigueze Alita: Bojový Anděl o víkendu přišlo téměř 51.000 lidí, kteří za vstupenky zaplatili 8,5 milionu korun.

zdroj: YouTube

Pokračování animovaného filmu Lego® příběh si nenechalo ujít 34.000 lidí a jeho tržby se za dva týdny od premiéry tak vyšplhaly k téměř 16 milionům korun.

Pětici nejnavštěvovanějších filmů uzavírá scenáristický debut herce Jaromíra Hanzlíka Léto s gentlemanem a britsko-americký snímek Bohemian Rhapsody. Léto s gentlemanem víkend po premiéře vidělo 27.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali za lístky pět milionů korun. Vstupenku na film o skupině Queen a o jejím zpěvákovi Freddie Mercurym si o víkendu koupilo 19.000 lidí a jeho tržby tak za 16 týdnů od premiéry stouply na 235 milionů korun. Dosud nejvýdělečnější snímek v českých kinech Avatar, který měl tržby 219,6 milionu korun, tak pokořil již před dvěma týdny.

Z tuzemské tvorby se do první desítky už nedostal žádný jiný film. Ve čtvrtek ale do kin přijde černá komedie režiséra Vladimíra Michálka Úhoři mají nabito, která vypráví příběh party mužů unikajících před realitou všedních dnů. Pětici vesměs neúspěšných chlapů, kteří stále žijí v zajetí svých pubertálních snů, ve filmu ztvárnili Oldřich Kaiser, Kryštof Hádek, Matěj Hádek, Jiří Vyorálek a Patrik Holubář.

Vedle toho bude mít premiéru animovaný americký snímek Jak vycvičit draka 3, který je pokračováním příběhu o vikingu Škyťákovi, drakovi Bezzubkovi a jejich partě kamarádů a draků. Do českých kin ve čtvrtek dorazí také britské drama s prvky černé komedie Mrazivá pomsta, španělský psychologický thriller Všichni do vědí nebo libanonské drama Kafarnaum o chlapci, který žaluje své rodiče za to, že ho přivedli na svět.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci se dočkali: Tarantino vypustil první trailer k Once Upon A Time…

21.03.2019 11:55 To, na co se těšili filmoví fanoušci z celého světa, je konečně tu. Společnost Sony Pictures…

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama