Piráti z Karibiku budou pokračovat bez Deppa. Může za to jeho astronomický honorář

Disney chystá restart populární ságy Piráti z Karibiku. Pokud se ale těšíte na návrat Johnnyho Deppa v roli Jacka Sparrowa, máme pro vás špatnou zprávu. Tvůrci se rozhodli, že šestý film se už obejde bez něj.

Přidejte svůj názor

Johnny Depp.

Loni v říjnu oznámila společnost Disney, že o nový díl Pirátů z Karibiku se postarají scénaristé obou dílů komiksového Deadpoola. Vznesla také požadavek, aby šlo o totální restart celé ságy, bez Johnnyho Deppa a postavy Jacka Sparrowa.

Jak došli producenti k tomuto rozhodnutí? Výnosy filmů postupně klesaly, navíc se neúnosně zvyšoval rozpočet natáčení, jen Deppův honorář přišel Disney na těžko uvěřitelných 90 milionů dolarů. Silné a zaběhnuté značky Pirátů z Karibiku, která vzešla z atrakce v Disneylandu, se však vzdát odmítly.

Nový pirátský příběh se má točit kolem pirátky Redd, jejímž předobrazem byla opravdová pirátka Anne Bonny. Původně zamýšlení scénáristé nicméně po pár měsících celý projekt opustili. Vzhledem k úspěchu zmiňovaného Deadpoola je to opravdu škoda a bude zajímavé sledovat, jak se s tím studio vypořádá.

Úspěch nového filmu pirátské ságy tak nyní závisí na nalezení kvalitní náhrady. Jinak hrozí, že šestí Piráti z Karibiku budou propadákem, na jaký nejsou filmoví diváci z dob Johnnyho Deppa zvyklí. Role kapitána Jacka Sparrowa přinesla Deppovi kromě stovek milionů dolarů i nominaci na Oscara a jakýsi restart jeho někdejší úspěšné kariéry.

O nejistém osudu Pirátů vypovídají i některé spekulace, údajně se totiž mluvilo i o vzniku seriálu. Pro ten by se však mnohem hůř sháněly peníze, které jsou potřeba na náročné natáčení na širém moři nebo tvorbu speciálních efektů. Bez nich už si diváci Piráty z Karibiku neumí představit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Skleněný pokoj je plný chladu. Nemá daleko od reklamy na vilu…

16.03.2019 09:30 RECENZE - Snímek Skleněný pokoj sleduje dějiny Československa prostřednictvím vily Tugendhat a…

James Bond se dal na ekologii: V novém filmu bude jezdit elektromobilem…

15.03.2019 07:52 I když postava agenta britské tajné služby Jamese Bonda nikdy nebyla vzorem šetrnosti k přírodě, v…

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Herečka Huffmanová i jiní dostali své děti na univerzity podvodem

13.03.2019 04:21 Herečka Felicity Huffmanová, známá ze seriálu Zoufalé manželky, je mezi asi čtyřicítkou osob, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama