Chcete zažít Most! na vlastní kůži? Cestovka proveze zájemce seriálovými lokalitami

Seriál Most! sklidil mezi diváky nevídaný úspěch. Název seriálu, který je shodný se jménem severočeského města, vyvolal nečekaný zájem o nepříliš známé okresní město. Firma Offroadsafari se rozhodla nabídnout výlet po stopách seriálu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

seriál Most!
doporučujeme

Společnost Offroadsafari nabízí zájemcům zážitkové poznávací jízdy po Mostecku a jeho okolí s úspěchem již delší dobu. Jejích zákazníci se však ihned začali zvídavě vyptávat na seriálové lokality a souvislosti. "Zájemce o výlet již máme. Výlet po stopách mostu vznikl na popud dosavadních zákazníků. Po odvysílání prvních dvou dílů, se naši zákazníci začali ptát na místa, kde se seriál natáčel. A nás napadlo, když New York má svůj výlet po lokalitách seriálu Sex ve městě, proč ne Most?" uvedla pro EuroZprávy.cz Liběna Novotná z Offroadsafari. 

Svým způsobem tak společnost navazuje na světový trend, kdy fanoušci houfně vyhledávají lokality, kde se natáčely populární seriály. Doslova miliony lidí vyráží po stopách seriálu Hra o trůny do chorvatského Dubrovníku anebo do Severního Irska, kde se seriál natáčel. V tuzemsku stoupl značně zájem o Sázavský klášter pro změnu kvůli popularitě počítačové hry Kingdom Come: Deliverence, která se v lokalitě odehrává. 

Výlet offroadem po stopách seriálu Most! nabízí zásadní lokality seriálu. Nechybí  sídliště Chánov, Hněvín stejně jako zastávka u Luďanova domu, autoservisu pana Juliše a výlet směřuje i k Technickým službám města Mostu. Celý výlet slibuje zakončení s pivem v restauraci Severka.

"Na výpravě se zákazníci podívají nejen na lokality seriálu, ale průvodce si povídá o Mostecku, jak se tady žije a jaké jsou zde zajímavosti," popisuje charakter výletu Liběna Novotná.

S provázením lidí po Mostecku má firma bohaté zkušenosti. "O naše zájezdy je velký zájem i v zahraničí, už jsme z Prahy do severních Čech, Mostu a okolí dovezli zákazníky padesáti národností. Výprava po stopách seriálu je aktuálně naše třešnička na dortu a v nabídce si ji rádi ponecháme, pokud o ni bude zájem," sdělila pro EuroZprávy.cz zástupkyně Offroadsafari. Zdá se, že Most a jeho okolí není tak zapadlým místem, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český film zabodoval u Akademie, studentský Oscar se vrací na FAMU

13.09.2019 10:48 Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané…

Film Nabarvené ptáče má po české premiéře. Má brutalita místo v českých…

12.09.2019 05:33 Téměř dvoutisícové publikum v největším sále pražského Kongresového centra dnes večer vidělo v…

Agentka Scullyová bude hvězdou Netflixu, tentokrát v roli "železné lady"

08.09.2019 21:11 Herečka Gillian Andersonová, známá českým a slovenským divákům jako agentka Scullyová v seriálu…

Nabarvené ptáče neodjelo z Benátek s prázdnou, film si zamilovala…

08.09.2019 18:51 Film Nabarvené ptáče sice nezískal na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách žádnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama