Nejlepší role Rami Maleka? Podle fanoušků to nebyl Freddie Mercury

Hvězda herce Rami Maleka vyletěla na herecký Olymp. Za roli britského rockera s tragickým osudem v nejvíce navštěvovaném filmu českých kin všech dob Bohemian Rhapsody dostal Oscara a je pochopitelné, že je ho plný internet.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Rami Malek a dvojče Sami
doporučujeme

Hercův projev na předávání nejprestižnějších filmových cen zaujal i v Číně. Ovšem spíše v negativních konotacích. Jelikož herec pochopitelně zmínil, že jím ztvárněný zpěvák byl gay a okamžitě nastoupila čínská cenzura. Záznam jeho řeči z předávání byl pro čínské publikum upraven, aby na téma homosexuality v totalitní zemi nedošlo.

Ovšem fanoušky talentovaného herce nezajímají jen pikantnosti z předávání Oscarů. Rozproudily se i diskuze o hereckém životě Rami Maleka před filmem Bohemian Rhapsody. Oscar totiž nebyl pro herce prvním velkým oceněním. V roce 2016 dostal cenu Emmy za roli v seriálu Mr. Robot. Na svém kontě měl již před autobiografickým filmem o skupině Queen také nominace na dva Zlaté glóby.

Úspěšnost Ramyho Maleka není jen tak ledajaká. Získat cenu Emmy a zároveň Oscara a hned díky první nominaci na obě ocenění se mu povedlo jako jedinému herci za posledních 20 let. 

Která ze dvou oceněných rolí sedla herci více? Samozřejmě záleží na subjektivním úsudku, nicméně server Goldderby.com chtěl spor mezi fanoušky rozseknout, a tak vyhlásil anketu. V ní zvítezila role v seriálu Mr. Robot, v níž se Ramy Malek líbil 60 % diváků oproti 40 % těch, kteří ocenili oscarovou roli homosexuálního zpěváka.

Vzhledem k rekordům, které film Bohemian Rhapsody překonal v Česku, by obdobná anketa v tuzemsku pravděpodobně dopadla úplně jinak.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filmy na prosinec: Jumanji: Další level, Star Wars: Vzestup Skywalkera a…

04.12.2019 20:15 V prosinci nabídnou kina sequel Jumanji a Star Wars uzavře příběh rodu Skywalkerů. Řečeno řečí…

Festival outdoorových filmů vyhrál Tieň jaguara, soutěžil rekordní počet…

30.11.2019 19:29 Hlavní cenu 17. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů dnes získal slovenský horský a…

RECENZE: Valhalla: Říše bohů je temná severská fantasy, kde Thór není…

29.11.2019 18:59 Temná fantasy nabízí až realistický pohled na severskou mytologii a odhaluje temné stránky bohů,…

Jáklův film o Žižkovi je ve střižně, náročné jsou bojové scény

28.11.2019 14:01 Historický film Petra Jákla Jan Žižka, který je s půlmiliardovým rozpočtem nejdražším filmem české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama