Bohemian Rhapsody 2: Šíří se informace o pokračování příběhu kapely Queen. Co je na tom pravdy?

S pravděpodobností hraničící s jistotou se dočkají filmoví diváci dalšího snímku s legendárním frotmanem kapely Queen Freddiem Mercurym, podle dostupných informací může dokonce jít o další díl životopisného filmu Bohemian Rhapsody. Potvrzen byl však zatím pouze dokument.

Přidejte svůj názor

Rami Malek "Freddie Mercury" ve filmu Bohemian Rhapsody
doporučujeme

Vznikne druhý díl životopisného filmu Bohemian Rhapsody? Jisté to není, podle nejnovějších spekulací se každopádně diskuze o něm přesunula ze sociálních sítí k povolaným osobám, které o všem intenzivně přemýšlí. V rozhovoru pro server Page Six to tvrdí rakouský režisér Rudi Dolezal, který měl blízko ke zpěvákovi Freddiemu Mercurymu.

Bohemian Rhapsody (2018) oficiální HD trailer (1:44) | zdroj: YouTube


Podle jeho slov má další díl v plánu legendární manažer kapely Jim Beach. „Jsem si jistý, že plánuje pokračování, které začne po Live Aid,“ uvedl Dolezal a dodal, že „rodina Queen o tom už diskutuje“. Beach se podílel už na produkci Bohemian Rhapsody, která si z nedávných Oscarů odnesla hned čtyři sošky.

Vznik druhého dílu už dříve nevyloučil kytarista Queen Brian May. „Myslím, že Live Aid je dobrým místem, kde to opustit. Kdoví, třeba vznikne pokračování,“ nechal se slyšet už v prosinci. Herci v čele s Ramim Malekem každopádně konstatovali, že s nimi nikdo o ničem nejedná.

Jak připomíná server Page Six, jen vznik Bohemian Rhapsody zabral více než dvacet let od původní myšlenky. Kolem projektu se jako producent motal třeba Robert De Niro, Mercuryho měl nejdříve hrát Sacha Baron Cohen. Nakonec se však z filmu stal kasovní úspěch, po celém světě už vydělal přes 870 milionů liber.

Obchodní zástupci Queen se k celé věci nevyjádřili, naopak potvrdili, že kapela připravuje pro americkou televizi ABC projekt The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story, který bude vyprávět o současnosti legendární kapely. Stanice by jej měla odvysílat v dubnu.

Na vlastním filmu Freddie Mercury: In His Own Words pracuje i režisér Dolezal, snímek bude obsahovat jeho rozhovory s frontmanem Queen. Dolezal patřil k jeho blízkým přátelům, pro kapelu natočil řadu videí včetně toho vůbec posledního k písni These Are The Days Of Our Lives.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český film zabodoval u Akademie, studentský Oscar se vrací na FAMU

13.09.2019 10:48 Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané…

Film Nabarvené ptáče má po české premiéře. Má brutalita místo v českých…

12.09.2019 05:33 Téměř dvoutisícové publikum v největším sále pražského Kongresového centra dnes večer vidělo v…

Agentka Scullyová bude hvězdou Netflixu, tentokrát v roli "železné lady"

08.09.2019 21:11 Herečka Gillian Andersonová, známá českým a slovenským divákům jako agentka Scullyová v seriálu…

Nabarvené ptáče neodjelo z Benátek s prázdnou, film si zamilovala…

08.09.2019 18:51 Film Nabarvené ptáče sice nezískal na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách žádnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama