Nea z Matrixu měla hrát žena? Uvažovalo se nad Sandrou Bullock

Není žádným tajemstvím, že si Keanu Reeves málem nezahrál v Matrixu. Několik velkých jmen odmítlo roli Nea. Mezi nimi byl i Will Smith, který si veřejně postěžoval, že se vyhnul multimilionové franšíze. Ale zjevně se také uvažovalo o obsazení ženy do hlavní role. Byla jí slavná herečka Sandra Bullocková.

Keanu Reeves
doporučujeme

Podle výpovědi producenta Lorenza di Bonaventury v nedávném rozhovoru s online magazínem The Wrap, tým Matrixu dlouho bilancoval nad tím, koho obsadí do role Nea, aby se film zvednul ze země. Bullocková mohla být hvězdou, která by zpečetila dohodu.
 
Byli jsme za tolika lidmi, že už si asi nepamatuju, o koho se jednalo. Začínali jsme být vážně zoufalí, a tak jsme šli za Sandrou Bullockovou a řekli jí, že změníme Nea na ženu,“ řekl di Bonaventura.  
 
Di Bonaventura pracoval s Bullockovou na filmu Demolition Man, díky čemuž se z nich stali dobří přátelé. Zoufalé řešení mělo šanci na úspěch. „Poslali jsme ji scénář, abychom zjistili, zdali ji nabídka zaujme. Pokud by ji zaujala, provedli bychom změnu hlavního hrdiny,“ dodal di Bonaventura.

V té době, budoucí držitelka Oscara byla v hledáčku blockbusterů, ostatně svůj rozsah předvedla v Nebezpečné rychlosti (kde mimo jiné hrál i Reeves). Nicméně, jednání s Bullockovou nikam nevedlo. Nebyla to role pro ni.
 
Jakmile byl Reeves na palubě, Matrix se stal celosvětovým hitem, vydělal přes 463 milionů dolarů a vedl ke dvěma pokračováním. Byl to však úmorný proces, jak se dostat na velké plátno, vzpomíná di Bonaventura. V neposlední řadě proto, že když přišel čas na obsazení Nea, hlavní herci proklouzávali mezi prsty.
 
První hvězda, která řekla ano byl Brad Pitt. V té době natáčel Sedm let v Tibetu a po jeho dotočení přišel za mnou a řekl „Jsem příliš unavený na to, abych to vzal“. Potom odešel. Nevzdali jsme to a vydali se za Leonardem DiCapriem. Ten nám nejdřív řekl ano, ale pak se z toho vykroutil slovy „Víš, nemůžu dělat další film s vizuálními efekty. Právě jsem dotočil Titanic.“ To samé bylo i s Willem Smithem,“ doplnil di Bonaventura.
 
Smith nedávno mluvil o odmítnutí role na svém YouTubovém kanálu. „Ukázalo se, že to jsou geniové, ale existuje hranice mezi géniem a tím, co jsem na setkání s Wachovskými zažil,“ řekl Smith. Následně napodobil styl, jakým ho sestry oslovily. Necítí se provinile, naopak poznamenal, že Keanu byl v hotovém filmu dokonalý.

Why I Turned Down The Matrix | STORYTIME (3:18) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama