Nea z Matrixu měla hrát žena? Uvažovalo se nad Sandrou Bullock

Není žádným tajemstvím, že si Keanu Reeves málem nezahrál v Matrixu. Několik velkých jmen odmítlo roli Nea. Mezi nimi byl i Will Smith, který si veřejně postěžoval, že se vyhnul multimilionové franšíze. Ale zjevně se také uvažovalo o obsazení ženy do hlavní role. Byla jí slavná herečka Sandra Bullocková.

Přidejte svůj názor

Keanu Reeves
doporučujeme

Podle výpovědi producenta Lorenza di Bonaventury v nedávném rozhovoru s online magazínem The Wrap, tým Matrixu dlouho bilancoval nad tím, koho obsadí do role Nea, aby se film zvednul ze země. Bullocková mohla být hvězdou, která by zpečetila dohodu.
 
Byli jsme za tolika lidmi, že už si asi nepamatuju, o koho se jednalo. Začínali jsme být vážně zoufalí, a tak jsme šli za Sandrou Bullockovou a řekli jí, že změníme Nea na ženu,“ řekl di Bonaventura.  
 
Di Bonaventura pracoval s Bullockovou na filmu Demolition Man, díky čemuž se z nich stali dobří přátelé. Zoufalé řešení mělo šanci na úspěch. „Poslali jsme ji scénář, abychom zjistili, zdali ji nabídka zaujme. Pokud by ji zaujala, provedli bychom změnu hlavního hrdiny,“ dodal di Bonaventura.

V té době, budoucí držitelka Oscara byla v hledáčku blockbusterů, ostatně svůj rozsah předvedla v Nebezpečné rychlosti (kde mimo jiné hrál i Reeves). Nicméně, jednání s Bullockovou nikam nevedlo. Nebyla to role pro ni.
 
Jakmile byl Reeves na palubě, Matrix se stal celosvětovým hitem, vydělal přes 463 milionů dolarů a vedl ke dvěma pokračováním. Byl to však úmorný proces, jak se dostat na velké plátno, vzpomíná di Bonaventura. V neposlední řadě proto, že když přišel čas na obsazení Nea, hlavní herci proklouzávali mezi prsty.
 
První hvězda, která řekla ano byl Brad Pitt. V té době natáčel Sedm let v Tibetu a po jeho dotočení přišel za mnou a řekl „Jsem příliš unavený na to, abych to vzal“. Potom odešel. Nevzdali jsme to a vydali se za Leonardem DiCapriem. Ten nám nejdřív řekl ano, ale pak se z toho vykroutil slovy „Víš, nemůžu dělat další film s vizuálními efekty. Právě jsem dotočil Titanic.“ To samé bylo i s Willem Smithem,“ doplnil di Bonaventura.
 
Smith nedávno mluvil o odmítnutí role na svém YouTubovém kanálu. „Ukázalo se, že to jsou geniové, ale existuje hranice mezi géniem a tím, co jsem na setkání s Wachovskými zažil,“ řekl Smith. Následně napodobil styl, jakým ho sestry oslovily. Necítí se provinile, naopak poznamenal, že Keanu byl v hotovém filmu dokonalý.

Why I Turned Down The Matrix | STORYTIME (3:18) | zdroj: YouTube

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela herečka Anna Karina (†79), krasavice s velkýma modrýma očima

15.12.2019 17:15 Aktualizováno Francouzská herečka Anna Karinová, známá především z filmů režiséra Jeana-Luka Godarda, zemřela ve…

Jumanji vládne a Ledové království II je v závěsu. Joker se drží už 10…

14.12.2019 22:55 Jumanji: Další level zbouralo česká kina a odsunulo po dvou týdnech Ledové království II na druhou…

Revolucionář Zapata jako gay? Kvůli obrazu se v Mexiku strhly potyčky

13.12.2019 09:02 Protesty zemědělců i potyčky s urážkami homosexuálů vyvolal před Palácem výtvarných umění v mexické…

Formanův Amadeus patří k nejvýznamnějším dílům, USA ho daly do národního…

11.12.2019 14:25 Film nedávno zesnulého režiséra Miloše Formana Amadeus z roku 1984 se stal jedním z 25 filmů, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama