Do českých kin vtrhly novinky, jsou mezi pěti filmy v čele žebříčku návštěvnosti

Mezi pěti filmy v čele žebříčku návštěvnosti českých kin jsou tři novinky. Na prvním místě do žebříčku vstoupil americký akční film Shazam! Snímek režiséra Davida F. Sandberga natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o premiérovém víkendu přilákal přes 37.000 diváků a vydělal více než šest milionů korun. Dařilo se i dalším novinkám, tuzemským filmům Teroristka a Velké dobrodružství Čtyřlístku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Unie filmových distributorů na svém webu.

Přidejte svůj názor

film Teroristka
doporučujeme

Černá komedie Teroristka režiséra Radka Bajgara s Ivou Janžurovou v hlavní roli skončila na druhém místě. Ve 148 kinech ji vidělo bezmála 40.000 diváků, vydělala však 5,8 milionu korun, tedy méně než vedoucí Shazam! Další novinka, animované Velké dobrodružství Čtyřlístku režiséra Michala Žabky, se umístila na čtvrtém místě. Do kina za Fifinkou, Pinďou, Bobíkem a Myšpulínem vyrazilo téměř 14.000 dětí i dospělých.

zdroj: YouTube

Mezi Teroristku a dobrodružství z Třeskoprsk se na třetí místo vklínila úspěšná česká komedie režiséra Martina Horského Ženy v běhu, kterou za deset týdnů vidělo 1,15 milionu lidí. Na pátém místě se umístilo třetí pokračování americké animované pohádky Jak vycvičit draka.

Z dalších českých filmů skončila komedie LOVEní s Ester Geislerovou v hlavní roli na sedmém místě, když snímek režiséra Karla Janáka za dva týdny vidělo téměř 97.000 diváků. Filmová adaptace bestselleru anglického spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj je na třinácté příčce.

Ve čtvrtek do tuzemských kin dorazí horor podle knihy Stephena Kinga Řbitov zviřátek, americký romantický film After: Polibek, japonská Mirai, dívka z budoucnosti nominovaná na Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film, celovečerní dokument Dana Přibáně Trabantem tam a zase zpátky a na plátna kin se vrací oblíbený temný hrdina Hellboy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český lev: Vyhlášení filmových cen letos doprovodí kapela Tata Bojs

24.02.2020 09:54 Vyhlášení vítězů výročních filmových cen Český lev, které se uskuteční 7. března v pražském…

RECENZE: Dvě ženy a Chlap na střídačku. Zajímavý námět ničí špatný scénář.

23.02.2020 17:05 Podařila se Petru Zahrádkovi pokus o adaptaci feministický laděné adaptace francouzské komedie?…

Kuba směřuje ke změně režimu, míní režisér Pérez. Promluvil i o vztazích s…

23.02.2020 10:34 Kuba už udělala důležitý krok na cestě k jinému režimu tím, že má civilního prezidenta, domnívá se…

RECENZE: Ježek Sonic tlačí na city a emoce. První film podle hry, který se…

22.02.2020 23:59 Trvalo to neuvěřitelných 29 let, nakonec to ale stálo za to. Na plátna kin zamířil dlouho očekávaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama