Zemřel herec Seymour Cassel, tvář amerických nezávislých filmů

Herec s téměř stovkou rolí zejména v amerických nezávislých filmech Seymour Cassel zemřel v neděli ve věku 84 let. Představitel výrazných postav, který opakovaně spolupracoval například s režiséry Johnem Cassavetesem či Wesem Andersonem, skonal po potížích způsobených Alzheimerovou chorobou. Podle agentury AP to v pondělí oznámila jeho rodina.

Seymour Cassel
doporučujeme

Více než půlstoletí trvající filmovou kariéru zahájil v 60. letech minulého století, kdy sklidil u kritiků první úspěch za vedlejší roli v Cassavetesově dramatu Tváře z roku 1968, za kterou byl nominován na Oscara. O tři roky později zaujal ztvárněním titulní postavy v dalším snímku zmíněného fimaře Minnie a Moskowitz, kde si zahrál po boku Cassevetesovy ženy Geny Rowlandsové.

Mezi jeho výraznější role v dalších letech patří postavy z filmů Průšvih, Líbánky ve Vegas či Neslušný návrh. Dlouhodobější spolupráci navázal rovněž s režisérem Andersonem, který jej obsadil do filmů Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka a Život pod vodou.

Herec, který zavítal v roce 2004 do Česka na karlovarský festival, byl znám i bouřlivým společenským životem, který podle agentury AP poznamenal jeho zdraví a dokoce vedl ke krátkému pobytu ve vězení v roce 1982.

Mimoděk se zapsal i do historie rockové hudby, když vymyslel přezdívku pro Saula Hudsona, který byl jako dítě kamarádem jeho syna. Cassel mu začal říkat Slash dlouho předtím, než excentrický kytarista poprvé vystoupil se skupinou Guns N´Roses.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

RECENZE: Disfunkční Rodina na baterky zachraňuje svět před vzbouřenými…

16.05.2021 18:15 Svižná animovaná komedie pro mladé i dospělé diváky. Autoři populárního seriálu Městečko záhad …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama