Avengers: Endgame přepisují historické tabulky návštěvnosti a tržeb. Jako první film v Česku překonal hranici 100 tisíc diváků za jediný den

Nejnovější díl ságy studia Marvel Avengers: Endgame se po svém premiérovém víkendu zásadně zapsal do historických tabulek světových tržeb a ani české zápisy rekordních premiérových víkendů nezůstaly beze změn. Dle předběžných odhadů vyplývalo už před uvedením, že k přepisu rekordů dojde. Avšak že se tak stane naprosto velkolepým způsobem, to čekal jen málokdo

film Avengers: Endgame
doporučujeme

Poslední Avengers překonali svými 356 215 diváky za premiérový víkend (bez středečních předpremiér) dosavadního držitele diváckého rekordu titul Padesát odstínů šedi o téměř 40 %. Tržební rekord držela doposud pevně v rukou jiná sága, a to Star Wars: Síla se probouzí, i tento rekord však jasně padl.

Se svými 60 milióny hrubých tržeb z českých kin zvedli Avengers laťku premiérového čísla o bezmála 60 %. Když přičteme čísla návštěvnosti včetně středečních předpremiér, dostaneme se na 397 tisíc diváků. Od Avengers se čekalo vysoké číslo a neskromně i historické prvenství v rámci premiérových čísel, ale dosažený výsledek je něco, co bez nadsázky můžeme nazvat doposud neznámou distribuční realitou.

Unikátnost vysokého výsledku podtrhuje fakt, že film trvá přes tři hodiny a počet představení tak byl u spousty kin objektivně limitován. V tabulkách návštěvnosti lze nalézt celou řadu titulů, které dosáhly na statisícové hodnoty, ale ještě nikdy se tak nestalo v rozmezí čtyř dnů premiérového víkendu.

Přestože Unie filmových distributorů doposud oficiálně nezveřejňuje denní výsledky jednotlivých filmů, je statisticky dané, že se ještě nikdy nestalo, aby jakýkoliv film v české historii za jediný den překonal hranici 100 tisíc diváků. V sobotu 27. 4. 2019 to Avengers v Česku dokázali.

Úspěch filmu v kinech pozitivně hodnotí Jan Bradáč, ředitel společnosti Falcon: „Pro nás je to odměna především za dlouholetou práci a FALCON tak dostal krásný symbolický dárek v roce, kdy počítá čtvrtstoletí své úspěšné existence na českém filmovém trhu. Když jsme viděli první čísla před víkendem a ověřili jsme si, že opravdu počítáme správně, s jistou dávkou patosu jsem lidem v našem týmu řekl, že takový premiérový výsledek návštěvnosti a tržeb je něco jako kometa, která kolem poletí jistě zase někdy znovu a bude třeba i o něco větší. Ale až se tak stane, bude to pravděpodobně za tak dlouhou dobu, že tady místo nás bude už někdo jiný.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Umřel herec Ned Beatty, známý z více než 150 filmů a seriálů

14.06.2021 06:39 Ve věku 83 let o víkendu umřel americký herec Ned Beatty, jehož dlouhá a úspěšná kariéra zahrnuje…

RECENZE: Armáda mrtvých je zpackaný pokus Zacka Snydera o zombie řežbu

30.05.2021 16:52 Rychle vytvořená jednotka vyvrhelů se vydává vyloupit trezor kasina. V cestě jí trosky města, v…

Kozub, Třeštíková či Holý? Co týden v kultuře dal i vzal

23.05.2021 21:13 Až z moravskoslezských hor zazněl hlas jako zvon písničkářky Kaczi a ze stejného regionu si…

V 86 letech zemřel herec Charles Grodin, který hrál ve filmu Beethoven

19.05.2021 09:20 Ve věku 86 let zemřel americký herec Charles Grodin, který hrál například ve filmech Beethoven nebo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama