Osm filmů z MFF v Cannes půjde letos a příští rok do českých kin

Pět oceněných a tři další filmy ze 72. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes uvede v českých kinech letos a příští rok společnost Film Europe. Pět filmů je z hlavní soutěžní sekce včetně držitelů ceny poroty a ceny za režii, tři snímky jsou z vedlejších sekcí. Premiéru bude mít většina snímků na festivalu Be2Can od 2. do 8. října a posléze postupně vstoupí do kin. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Film Europe Hedvika Petrželková.

Přidejte svůj názor

Filmový festival v Cannes
doporučujeme

Do kin přijde celovečerní debut režiséra Ladje Lya Bídníci (Les Misérables), který získal cenu poroty. Děj se odehrává v moderním pařížském předměstí Montfermeilu, kde se také odehrávali slavní Bídníci Victora Huga v roce 1862. Cenami ověšené duo bratrů Jean-Pierre a Luc Dardannovi získalo cenu za nejlepší režii pro svůj snímek Mladý Ahmed (Le Jeune Ahmed). Režiséři mají už dvě Zlaté palmy za filmy Rosetta (1999) a Dítě (2005).

V českých kinech diváci uvidí i koprodukční snímek, který získal zvláštní cenu poroty a zároveň cenu Fipresci, To musí být nebe (It Must Be Heaven) v režii Elia Suleimana. Jinou zvláštní cenu poroty sekce Un Certain Regard získal film Jana z Arku (Jeanne) od tvůrce Bruna Dumonta. Poslední oceněný film, který půjde do kin v Česku, je francouzsky mluvený snímek Bezstarostná dívka (Une fille facile) ze sekce Directors' Fortnight od režisérky Rebeccy Zlotowské.

Další, už neoceněné filmy, které budou moci čeští diváci navštívit, jsou Pardon, nezastihli jsme vás (Sorry We Missed You) z Velké Británie od Kena Loache, francouzský snímek Slitování (Roubaix, une lumière) od Arnauda Desplechina a středometrážní Lux Aeterna od tvůrce Gaspara Noeho, který loni v Cannes představil podle organizátorů provokativní film Climax.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Ad Astra je epická sci-fi se zoufalým Bradem Pittem. Diváka získá…

16.09.2019 00:20 RECENZE - Po dlouhém očekávání zamíří ve čtvrtek do kin dvouhodinový sci-fi thriller Ad Astra,…

Násilný odraz lidské krutosti. Nabarvené ptáče ocenila i hollywoodská…

15.09.2019 20:23 Americký magazín The Hollywood Reporter zařadil český film režiséra Václava Marhoula Nabarvené…

Český film zabodoval u Akademie, studentský Oscar se vrací na FAMU

13.09.2019 10:48 Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané…

Film Nabarvené ptáče má po české premiéře. Má brutalita místo v českých…

12.09.2019 05:33 Téměř dvoutisícové publikum v největším sále pražského Kongresového centra dnes večer vidělo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama