Herec Lábus bude oceněn na slovenském filmovém festivalu

Herec Jiří Lábus a jeho slovenský kolega Roman Luknár budou mezi oceněnými na letošním ročníku slovenského filmového festivalu Art Film Fest. Oznámili to dnes organizátoři této největší a nejstarší filmové přehlídky na Slovensku, jejíž 27. ročník začne příští týden.

Přidejte svůj názor

Lábus, Jiří
doporučujeme

"V obou případech nás překvapilo, že jsme si na ně nevzpomněli dříve. Bylo komplikované přesvědčit Romana Luknára, o kterém je známo, že si drží odstup a nepřijímá ocenění," řekl novinářům na dotaz ČTK umělecký ředitel festivalu Peter Nágel. Luknár kromě jiného hrál v historickém drama Toman či ve snímku Fair play.

Prezident festivalu Milan Lasica zase připomenul pestrou filmografii Lábuse. Ocenění Hercova mise za mimořádný přínos v oblasti hereckého umění organizátoři festivalu v minulosti předali řadě českých herců. Například loni byla oceněna Ivana Chýlková.

Cenu prezidenta festivalu Art Film Fest letos dostane slovenský herec Štefan Kvietik, kterému bylo v květnu 85 let. Ocenění Zlatá kamera za výrazný přínos v oblasti kinematografie si zase převezme uznávaný maďarský režisér Kornél Mundruczó.

Art Film Fest uvede od 14. do 22. června 152 filmů ve 14 různých sekcích. Součástí festivalu bude také soutěž hraných filmů a také krátkých snímků.

Festival se v posledních letech koná v Košicích. Dříve filmovou přehlídku hostily lázeňské městečko Trenčianské Teplice a Trenčín.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noví Muži v černém porážejí X-Meny. Žebříček návštěvnosti kin se o víkendu…

17.06.2019 17:24 Čtvrté pokračování série Muži v černém s podtitulem Globální hrozba, do které se však již nevrátili…

Zemřel režisér Franco Zeffirelli, proslavil ho výpravný film Ježíš…

15.06.2019 14:53 Aktualizováno Ve věku 96 let dnes zemřel italský režisér Franco Zeffirelli. Agentuře AP to sdělil jeho syn…

Karlovarský festival bude letos se změnami, některé jsou nepříjemné

12.06.2019 16:20 Město Karlovy Vary se zvolna chystá na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Proti minulým…

Dárek pro fanoušky Teorie velkého třesku: Warner Bros. ukáže kulisy,…

12.06.2019 09:03 Fanoušci úspěšného amerického seriálu Teorie velkého třesku, který po 12 řadách skončil letos v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama