Karlovarský festival bude letos se změnami, některé jsou nepříjemné

Město Karlovy Vary se zvolna chystá na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Proti minulým ročníkům budou letos některé změny, například bude zavřené letní kino, omezen bude provoz kolem Vřídla, které se opravuje, i večer města bude mít jinou podobu, řekla dnes ČTK primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"V rámci letošního ročníku Mezinárodního filmové festivalu dojde letos ke změně, která se týká Vodafone pláže. Návštěvníci byli vždycky zvyklí chodit k Vřídlu, ale letos se Vodafone pláž odehraje ve Dvořákových sadech. Druhá změna je v tom, že večer města a kraje proběhne na Mlýnské kolonádě a ve Dvořákových sadech. Na Mlýnské kolonádě budeme zakončovat celý den 3. července koncertem Miro Žbirky s Karlovarským symfonickým orchestrem," uvedla primátorka.

Letní kino, v němž se v minulých letech odehrávala noční promítání, která uváděly i hlavní hvězdy festivalu, nebo koncerty při večerech města, zůstane letos kvůli technickému stavu zavřené. Podle Pfeffer Ferklové festival ani letos nepožádal o náhradní místo, kde by se večerní promítání mohla konat. Zřejmě si tak vystačí s ostatními kiny, které při festivalu promítají.

Andrea Pfeffer Ferklová si také letos poprvé užije v roli primátorky přivítání hvězd na červeném koberci. Jak řekla ČTK, nebude to úplně nová zkušenost. Ještě jako ředitelka Grandhotelu Pupp vítala hvězdy festivalu také, i když na trochu kratším koberci. V Grandhotelu Pupp většina hlavních hvězd tradičně bydlí.

Jedinou nepříjemností podle Pfeffer Ferklové bude to, že po celou dobu zahajovacího ceremoniálu bude mít na sobě těžký primátorský řetěz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První dojmy: Ledové království II je dospělejší a temnější než původní film

19.11.2019 20:33 Rodinná pohádka dorazí do českých i světových kin za týden, ale v Americe již proběhla premiéra pro…

RECENZE: Proti Taliánům, kravaťákům i Zubaté. Le Mans '66 voní po benzínu…

18.11.2019 20:11 RECENZE – Když se dají dohromady Christian Bale, Matt Damon a režisér Logana James Mangold, nedá se…

Dříve komunisté, dnes demokraté. Film Učitelka ukazuje lesk a bídu roku 89

17.11.2019 09:05 "Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou. Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,"…

Režisér Vojtěch Jasný (†93) byl nadčasový i poetický, vzpomínají jeho…

16.11.2019 13:42 Nadčasovým autorem i básníkem byl podle mladších kolegů zesnulý režisér Vojtěch Jasný. Třeba jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama