Karlovarský festival bude letos se změnami, některé jsou nepříjemné

Město Karlovy Vary se zvolna chystá na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Proti minulým ročníkům budou letos některé změny, například bude zavřené letní kino, omezen bude provoz kolem Vřídla, které se opravuje, i večer města bude mít jinou podobu, řekla dnes ČTK primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"V rámci letošního ročníku Mezinárodního filmové festivalu dojde letos ke změně, která se týká Vodafone pláže. Návštěvníci byli vždycky zvyklí chodit k Vřídlu, ale letos se Vodafone pláž odehraje ve Dvořákových sadech. Druhá změna je v tom, že večer města a kraje proběhne na Mlýnské kolonádě a ve Dvořákových sadech. Na Mlýnské kolonádě budeme zakončovat celý den 3. července koncertem Miro Žbirky s Karlovarským symfonickým orchestrem," uvedla primátorka.

Letní kino, v němž se v minulých letech odehrávala noční promítání, která uváděly i hlavní hvězdy festivalu, nebo koncerty při večerech města, zůstane letos kvůli technickému stavu zavřené. Podle Pfeffer Ferklové festival ani letos nepožádal o náhradní místo, kde by se večerní promítání mohla konat. Zřejmě si tak vystačí s ostatními kiny, které při festivalu promítají.

Andrea Pfeffer Ferklová si také letos poprvé užije v roli primátorky přivítání hvězd na červeném koberci. Jak řekla ČTK, nebude to úplně nová zkušenost. Ještě jako ředitelka Grandhotelu Pupp vítala hvězdy festivalu také, i když na trochu kratším koberci. V Grandhotelu Pupp většina hlavních hvězd tradičně bydlí.

Jedinou nepříjemností podle Pfeffer Ferklové bude to, že po celou dobu zahajovacího ceremoniálu bude mít na sobě těžký primátorský řetěz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny MTV: Nejlepším filmem je akční epos Avengers: Endgame

18.06.2019 09:37 Hlavním vítězem letošních filmových a televizních cen stanice MTV se stal superhrdinský epos…

Noví Muži v černém porážejí X-Meny. Žebříček návštěvnosti kin se o víkendu…

17.06.2019 17:24 Čtvrté pokračování série Muži v černém s podtitulem Globální hrozba, do které se však již nevrátili…

Zemřel režisér Franco Zeffirelli, proslavil ho výpravný film Ježíš…

15.06.2019 14:53 Aktualizováno Ve věku 96 let dnes zemřel italský režisér Franco Zeffirelli. Agentuře AP to sdělil jeho syn…

Dárek pro fanoušky Teorie velkého třesku: Warner Bros. ukáže kulisy,…

12.06.2019 09:03 Fanoušci úspěšného amerického seriálu Teorie velkého třesku, který po 12 řadách skončil letos v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama