Noví Muži v černém porážejí X-Meny. Žebříček návštěvnosti kin se o víkendu změnil

Čtvrté pokračování série Muži v černém s podtitulem Globální hrozba, do které se však již nevrátili představitelé hlavních rolí Tommy Lee Jones a Will Smith, je v čele víkendové návštěvnosti českých kin. Na snímek, v němž hlavní role ztvárnili Chris Hemsworth a Tessa Thompsonová, při víkendové premiéře přilákal do 138 kin 26.500 diváků a vydělal téměř 4,4 milionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Unie filmových distributorů na svém webu.

Svádění hrdin(k)y na temnou stranu Síly zlotřilým záporákem jsou trochu klišé.
doporučujeme

Snímek Muži v černém s podtitulem Globální hrozba měl na severoamerickém trhu nejslabší start z celé série. Za první víkend utržil 26 milionů dolarů, zatímco všechny tři předešlé epizody začínaly nad hranicí 50 milionů dolarů.

zdroj: YouTube

Na druhé místo ze čtvrtého poskočila americká komedie Aladin režiséra Guye Ritchieho, které k tomu stačilo zhruba 10.000 víkendových diváků. Na třetí místo z prvního v minulém týdnu klesl dvanáctý díl filmové série X-Men s podtitulem Dark Phoenix, který za dva týdny vydělal 6,3 milionu korun.

Americký rodinný film Psí poslání 2 je čtvrtý. Za dva týdny ho vidělo téměř 25.000 lidí. Na pátém místě skončilo pokračování animované komedie Tajný život mazlíčků 2.

Z českých filmů se v první dvacítce umístil na 17. místě snímek Teroristka režiséra Radka Bajgara s Ivou Janžurovou v hlavní roli. O příčku níže skončila komedie režiséra Martina Horského Ženy v běhu. Za 20 týdnů od premiéry se její tržby blíží k 190,5 milionu korun, což z ní dělá komerčně nejúspěšnější český film posledních let.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí americká komedie Podfukářky a drama Trautmann, životní příběh fotbalisty Manchesteru City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Forbes: Žebříček nejlépe vydělávajících herců opět ovládl Dwayne Johnson

12.08.2020 07:32 Žebříček nejlépe vydělávajících herců letos opět ovládl bývalý zápasník wrestlingu a protagonista…

Český horor zvítězil na on-line filmovém festivalu v Torontu

10.08.2020 13:01 Cenu za nejlepší hororový film a za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získal na měsíčním…

Film Havel by mohly uvést globální streamovací služby, režisér Horák jedná…

09.08.2020 18:06 Režisér Slávek Horák jedná s globálními streamovacími službami o uvedení snímku Havel. Řekl to v…

Olga Havlová dokázala život přizpůsobit sobě. Má můj obdiv, říká Geislerová

09.08.2020 16:08 Manželka Václava Havla Olga byla podle herečky Anny Geislerové, která ji ztvárnila v novém filmu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama