RECENZE z festivalu ve Varech: V Yesterday zaujme Ed Sheeran, pocta Beatles se nekoná

Celosvětový blackout změní život neúspěšnému písničkáři Jackovi natolik, že tu správnou skulinku k otevření těch správných dveří bude chvilku hledat. A na této cestě diváka skvěle pobaví, možná i rozpláče, ale úžasně naladí a doslova řečeno "na tu správnou notu"!

Přidejte svůj názor

Yesterday (film)
doporučujeme

Právě v okamžiku, když se ne příliš úspěšný, provinční písničkář Jack rozhoduje přes protesty své celoživotní kamarádky a jak brzy zjistíme i lásky Ellie, skončit s hraním ho porazí autobus právě ve chvíli, kdy na celém světě dojde k celosvětovému výpadku proudu. Když po návratu z nemocnice zahraje svým přátelům zcela náhodu píseň Yesterday, postupně zjišťuje, že Beatles nikdo nezná. Ani Gooogle! Obecně hrdinovo „googlování“ zde vždy pobaví. Svět nejenže nezná Beatles, ale ani Coca- Colu, cigarety a jak v závěru divák odhalí, ani Harryho Pottera! Tyto vsuvky jsou ve snímku velmi osvěžující.

Ale i tak má tato letní komedie spád. Jackova cesta za slávou na hudebním poli má své krkolomné uličky. Ať už je to jeho přítel, manažerka Ed Sheerana Debra, ale i samotný Ed.

Vtipné dialogy provází až poněkud mrazivé momenty z hudebního průmyslu. To vše kulminuje hudba. A o tu autorům asi především šlo. Poukázat na genialitu kapely Beatles. Kdybychom všichni opravdu zapomněli, že kdy existovali, byli by najednou zpátky! A opět bychom si rvali vlasy a šíleli při Perném dnu či Žluté ponorce. Závěrečný song Hey Jude vše podtrhl.

YESTERDAY Official Trailer (3:22) | zdroj: YouTube

Režisér Danny Boyle, podepsaný pod snímky jako Trainspotting či Milionář z chatrče, neodolatelně vystihl atmosféru hudebního světa, kdy při jakési honbě za slávou a i když to nazveme cestou za splněným snem, ztrácíme mnohdy sami sebe.

Skvělou volbou bylo i obsazení hlavní postavy Himeshem Patelem, který si zde i opravdu zazpíval. Narozen 1990, britský herec a zpěvák, prošel náročným konkurzem, kde si údajně střihl píseň od Coldplay se role zhostil výborně. Umí zaujmout, strhnou pozornost na sebe, ale dát prostor i ostatním a ještě být chvíli „vesnickým balíkem“, který je ale i velmi atraktivní.

Při nedávném udělování vysvědčení by tvůrci získali bezpochyby vyznamenání a pochvalu za stále nepřekonatelné užití toho pravého britského humoru, který paradoxně nejčastěji používá americká manažerka Eda Sheerena. Ten si zde zahrál sebe sama a nic si nezadal s profesionály. A navíc stojí za to zjistit, jaké má Ed zvonění na telefonu, ne?
Zkrátka pokud vám bude po shlédnutí tohoto filmu znít v uších All you need is love, film tak určitě splnil očekávání jeho tvůrců a vás příjemně naladí na probíhající léto.

Yesterday (komedie,Velká Británie, 2019) 112 min

Režie: Danny Boyle
Scénář: Richard Curtis
Kamera: Christopher Ross
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Himesh Patel, Lily James, Kate McKinnon, Ed Sheeran, Ana de Armas, Lamorne Morris, Sophia Di Martino, Joel Fry, Ellise Chappell, Dominic Coleman, Marjana Spivak, Atul Sharma, Jennifer Armour, Camille Chen

Hodnocení: 85%

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

RECENZE: Katastrofa jménem Lví král. Stejný jako jednička, jen bez života,…

19.07.2019 11:25 RECENZE – Na klasiku se nesahá? Ale kdeže! Disney za poslední roky předělal nespočet svých…

Do českých kin vtrhne Lví král. Neuvěříte, že zvířata jsou animovaná

17.07.2019 20:49 Ve čtvrtek vstoupí do českých kin animovaný film Lví král. Nejde o pokračování populární série…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama