Juliane Mooreová uvedla ve Varech film Otisky prstů, publikum aplaudovalo

Film Otisky prstů z roku 1997, který stál u zrodu jejich spolupráce i manželského soužití, představili dnes na filmovém festivalu v Karlových Varech herečka Julianne Mooreová a režisér a scenárista Bart Freundlich. Komedie o ne příliš funkční rodině se čtyřmi dětmi byla Freundlichovým debutem, v pátek při slavnostním zahájení festivalu se promítal film Po svatbě, který je zatím čtvrtým jejich společným snímkem. Na herečku, která na festivalu září úsměvy a viditelně si pobyt v lázeňském městě užívá, čekaly dnes večer před divadlem desítky lidí. Také v hledišti sklidila znovu velký potlesk.

karlovarský mff
doporučujeme

V hledišti divadla byla i dcera Morreové a Freundlicha se svými kamarády. Herečka jí zamávala z pódia a podotkla, že film rozhodně neuvidí poprvé. Celovečerní debut Barta Freundlicha je příběhem o dysfunkční rodině, která se sejde o Dni díkůvzdání v rodinném domě v Maine. Některé z už dospělých dětí se vrací po dlouhých třech letech, odcizení rodičů je i tak nemile překvapí. Musí přehodnotit své místo v rodině, ale i vztahy mezi sebou a ostatními sourozenci.

Hořkosladká komedie o komplikovaných životních vazbách spoléhá na souhru herců, mezi nimiž vyniká Roy Scheider jako mlčenlivý, odcizený otec a Julianne Mooreové v roli nejstarší dcery Mii, velkoměstské paničky pohrdající venkovským rodinným zázemím.

Freundlich dnes divákům popsal začátek spolupráce se svojí příští manželkou. "Znal jsem, jak hraje, a zoufale jsem chtěl, aby hrála v mém filmu. Poslal jsem jí scénář, řekla ano a začal jsem být nervózní," uvedl. "Ale stačilo se zeptat a tady nás máte - po 24 letech," řekla Mooreová.

Zopakovala, jak moc se jí líbí v Karlových Varech a na festivalu, který je podle ní skutečnou oslavou filmu a na kterém jsou lidé, kteří mají filmy tak moc rádi jako ona s Freundlichem. Režisér také děkoval týmu festivalu, kterému se podařilo dohledat původní 35milimetrovou kopii filmu. "Pro filmové nadšence a absolventy filmových škol to je výjimečný zážitek," uvedl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filmový svět se navždy změnil. Premiéry v kině jsou neudržitelný přežitek,…

03.03.2021 07:56 Přístup diváků k novým filmům se vlivem pandemie covidu-19 zásadně změnil. Tento trend už se patrně…

Nejvíc času u televize v regionu tráví Maďaři a Poláci, Češi jsou čtvrtí

25.02.2021 11:51 Nejvíce se loni dívali na televizi v regionu Maďaři a Poláci. Denní sledovanost v Maďarsku se…

RECENZE: Tom Hanks přednáší Zprávy ze světa na divokém západě se skvělou…

22.02.2021 18:16 Režisér Paul Greengrass (Bournův mýtus, Kapitán Philips) se tentokrát vydal na divoký západ a vzal…

Kina měla loni nejméně návštěvníků v historii Česka

14.02.2021 09:57 Do kin loni kvůli epidemii koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii České republiky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama