Další hvězda ve Varech: Herec Casey Affleck představil film Světlo mého života

Americký herec a režisér Casey Affleck dnes osobně představil na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary svůj nový film Světlo mého života. Intimní nezávislý snímek také sám produkoval, napsal k němu scénář i ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Jak řekl, na snímku začal pracovat už před mnoha lety a bylo na něm mnoho práce. Ocenil přitom výkon mladé herečky Anny Pniowské, která s ním do Karlových Varů také na letošní festival přijela.

Film Světlo mého života je už druhým Affleckovám snímkem. Je zasazený do dystopické společnosti, kdy následkem neznámé choroby vymřely téměř všechny ženy. Affleck ve filmu hraje otce putujícího neutěšenou krajinou s jedenáctiletým potomkem Ragem. Jediným cílem je přežít.

zdroj: YouTube

"Rodič chce chránit a vzdělávat své dítě, to se však chce postavit na vlastní nohy a poznat život samo. Ve světě, který náš film přibližuje, ve světě stavícím dítě před tak vážnou hrozbu, je toto univerzální drama spíše otázkou života a smrti," uvedl k filmu, který je zároveň intimně dojemný i syrově drsný, Affleck.

Jak dnes řekl umělecký ředitel festivalu Karel Och, v případě Afflecka, s kterým pojí vedení festivalu i osobní vztahy, jde o další případ, kdy se na karlovarský festival vrací oceňovaný herec jako režisér. V minulosti to bylo podobně s filmy Johna Malkoviche nebo Antonia Banderase.

Oscarový herec Casey Affleck byl hostem karlovarského festivalu už před dvěma lety, kdy převzal cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Od té doby udržuje s pořadateli festivalu osobní kontakty a jak dnes v Karlových Varech řekl, zdejší festival považuje za nejlepší na světě. A jak dodal, sám jezdí na hodně festivalů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chystá se nový film o Dubčekovi, Depardieu si vystřihne roli Brežněva

25.08.2019 18:32 Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní…

Nejlépe placené herečky světa? Podívejte se na nový žebříček

24.08.2019 21:04 Aktualizováno Nejlépe placenou herečkou na světě se letos stejně jako minulý rok, stala Američanka Scarlett…

Nejdojemnější filmy podle skutečnosti. Z těchto snímků budete brečet

24.08.2019 15:06 V televizi nic nedávají a vy s připraveným popcornem přemýšlíte, na co se dívat? Nebaví vás ani…

Matrix a Keanu Reeves jsou zpět. Chystá se čtvrtý díl slavné filmové série

21.08.2019 11:04 Filmová série o Matrixu, jejíž první díl se na plátnech kin objevil před 20 lety, bude mít další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama