Do Varů dorazil bývalý komorník Freddieho Mercuryho, pochlubil se svou češtinou

Bývalý komorník zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone navštívil dnes poprvé Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. V prostorách Mall.cz Parku se podepsal fanouškům a pak se setkal s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou. Freestone ČTK řekl, že žádný film letos na festivalu zhlédnout nestihne.

Přidejte svůj názor

Peter Freestsone
doporučujeme

"Atmosféra v Karlových Varech je opravdu úžasná. Mám bohužel dnes i zítra nabitý program, takže žádné filmy nestihnu. Předpokládám ale, že se sem vrátím příští rok," řekl Freestone při autogramiádě. Fanoušci si od něj nechali podepsat knihy o frontmanovi skupiny Queen Freddiem Mercurym.

Čtyřiašedesátiletý Freestone žije už 15 let v České republice, aktuálně na Královéhradecku. S fanoušky si popovídal i v češtině, kterou se stále učí. Ze svého programu na léto prozradil například to, že se v okolí svého bydliště chystá na projekci Bohemian Rhapsody v letním kině.

"Je to neuvěřitelné, promítají to opravdu všude. Sám jsem ten film viděl už pětkrát a vím, že v Česku se stal opravdu hodně populárním, vidělo ho snad 20 nebo 30 procent všech obyvatel, což je velmi vysoké číslo," řekl Freestone.

Od filmu sám měl velká očekávání, obrovský úspěch, který film nakonec sklidil, podle něj ale neočekávali ani sami tvůrci.

Peter Freestone působil jako garderobiér britského Královského baletu, později se stal osobním tajemníkem Freddieho Mercuryho, se kterým spolupracoval až do zpěvákovy smrti v roce 1991. V roce 2016 se jako spoluautor podílel na vzniku libreta pro baletní inscenaci Queen - The Show Must Go On, kterou uvedlo Moravské divadlo v Olomouci.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Peter Fonda, herec známý z kultovního filmu Bezstarostná jízda

17.08.2019 06:41 Aktualizováno Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury…

Alain Delon utrpěl mozkovou mrtvici, o život bojoval tři týdny

09.08.2019 09:37 Třiaosmdesátiletého francouzského herce Alaina Delona postihly před několika týdny potíže s…

Zemřel francouzský režisér Jean-Pierre Mocky, točil s Charlesem Aznavourem

08.08.2019 19:31 Ve věku 90 let zemřel francouzský režisér Jean-Pierre Mocky, který točil s Charlesem Aznavourem…

Každou lží si děláme u pravdy dluh

08.08.2019 15:41 Ondřej Trojan, Petra Procházková, Jana Hovorková, Martin Fendrych, ale i Tomáš Bouška či Tomáš Klus…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama