Éra rozmaru je u konce. Společnost Netflix má v plánu být vybíravější

Netflix je ve filmové branži znám jako notorický utraceč peněz. Americká společnost totiž dává velké peníze na nekonečnou porci originálních filmů a televizních projektů. Podle nové zprávy webu The Information to vypadá, že časy rozmaru jsou u konce.

Přidejte svůj názor

Logo společnosti Netflix
doporučujeme

Na konci června se sešel ředitel obsahu společnosti Netflix Ted Sarandos s vysoce postavenými představiteli televizního a filmového průmyslu, kde s nimi rozebíral nový plán. Netflix by podle plánu měl být více vybíravý a rozvážnější než doposud. Budoucnost originálního obsahu bude záležet na jeho schopnosti přitáhnout velký počet diváků, nikoliv na tom, aby společnosti nutně vynesla pozitivní kritiky nebo ocenění v prestižních cenách.
 
Sarandos se při svých tvrzeních opírá o akční drama Triple Frontier, v němž se objevili herci jako Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam a další. Tento film šel do vybraných kin 6. března, ještě předtím, než se byl ke shlédnutí na platformě. Samotný rozpočet na thriller činil ohromných 115 milionů dolarů, což je mnohonásobně víc než by kdejaké Hollywoodské studio zaplatilo za film značený známkou R-rated.
 
„Jsme neuvěřitelně pyšní na výsledky Triple Frontier, jednoho z našich nejpopulárnějších originálních filmů. Šedesát tři milionů domácností vidělo tento film, od doby, kdy jsme jej v březnu dali k dispozici. Těšíme se, že v budoucnu budeme pracovat na více projektech s tímto talentovaným týmem a jeho režisérem J.C. Chandorem,” řekl v červnu Sarandos.
 
Mluvčí Netflixu odmítl komentovat či upřesnit specifika interního měření, nicméně prohlásil, že společnost používá sledovanost jako měřítko k rozpočtu daného projektu a zároveň hledá způsoby, jak se v budoucnu zlepšit. „Zatím jsme nezměnili rozpočet našeho obsahu, ani jsme nijak zvlášť nezměnili přístup, do čeho investujeme,” dodal mluvčí.
 
Netflix minulosti provedl několik nevydařených kroků do prázdna jako třeba se seriálem Baze Luhrmanna The Get Down, jehož první řada vyšla na 120 milionů dolarů. To samé můžeme říci i o dobrodružném seriálu Marco Polo s cenovkou 200 milionů dolarů, avšak mizivým dosahem mezi diváky a nepříliš příznivým hodnocením.
 
Někdy se pro změnu velké investice vydaří. Důkazem tomu je seriál The Crown, kde jedna epizoda vyšla na 10 milionů dolarů nebo s populárním filmem Bright (90 milionů dolarů). Netrpělivě se čeká na výsledek chystaného filmu Martina Scorsese s názvem The Irishman, jenž by měl doputovat na obrazovky na podzim tohoto roku. Rozpočet se vyšplhal až na neuvěřitelných 150 milionů dolarů.
 
Na Netflixu je zajímavé sledovat jeho vývoj napříč lety. I když produkce obsahu nijak zvlášť neklesá, zdá se, že společnost přeci jen pečlivě vybírá do čeho pustit kačku a do čeho nikoliv. Každopádně nás čekají ještě velké změny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lví král ovládl tuzemská kina. Porazil Spider-Mana, který se natáčel i v…

22.07.2019 18:02 V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man:…

V Česku se natáčí první fantasy pohádka, bude v ní mnoho digitálních efektů

22.07.2019 15:43 Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase uvidí diváci v březnu 2020. V hlavních rolích…

Avengers:Endgame se oficiálně stane nejvýdělečnějším filmem v historii

21.07.2019 14:24 Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů,…

Zemřela herečka Alena Karešová, nejvíc ji proslavily komedie

19.07.2019 14:42 V 92 letech zemřela herečka a učitelka Alena Karešová. Diváci ji mohli znát z filmů Zdeňka Trošky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama