Slavonice Fest se vrací v prvním srpnovém týdnu

Spojení skvělých filmů a hudby, léta a pohodové atmosféry renesančních Slavonic, to je Slavonice Fest – festival, jaký jinde nenajdete. Můžete celé čtyři dny strávit v kině, protancovat večery na koncertech a noci na afterparty, nebo si dáte pohodový mix toho všeho od středy 31. července do neděle 4. srpna 2019.

Přidejte svůj názor

Slavonice Fest
doporučujeme

Festival zahájí ve středu 31. července již kultovní muzikál Horečka sobotní noci. Na to naváže již tradiční happening v duchu 70. let, který vyvrcholí koncertem mezinárodně úspěšných Mydy Rabycad 
Loni byli diváci nadšení z Formanových Vlasů a celého zahajovacího hippie večera. Takže letos navazujeme a posouváme se do sedmdesátých let,“ říká k netradičnímu zahájení hlavní organizátor, režisér Ondřej Trojan

Letos na Slavonice Festu uvidí diváci v premiéře i časosběrný dokument Sarkofág pro královnu režiséra Pavla Štingla, zachycující vznik unikátního projektu skleněného sarkofágu pro dánskou královnu Margrethe II. 

Festival má v programu na 80 celovečerních, dokumentárních a televizních filmů a seriálů, které budou uvedeny v 8 sálech a letním kině. 

V sekci Český film to bude již zmíněný Sarkofág pro královnu nebo křehký debut Kristýny Nedvědové Sněží, ale i  loňské filmové snímky jako Toman a Zlatý podraz, dále novinku Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman, který měl obrovský úspěch letos ve Varech.

Podobně i v sekci Světový film to budou snímky jako Budiž světlo, Ostrým nožem, Psí ostrov, Zjevení, Favoritka, Dívka, Humorista, Falsifikátor, Studená válka, Řbitov zvířátek, Všichni to vědí a mnoho dalších

Vedle bohaté filmové nabídky Slavonice Fest představí i tvorbu hlavního mediální partnera festivalu, České televize, kde mimo jiné v předpremiéře uvidí návštěvníci 4 filmy z cyklu Terezy Kopáčové Jak si nepohřbít život.

Letní kino Cinestar  uvede navíc každý večer pohodový film pro nejširší publikum (Horečka Sobotní noci, Teroristka, Chata na prodej, Venom, Zrodila se hvězda).

V programu má festival i soutěž krátkometrážních studentských filmů, jejíhož vítěze vybere už popáté odborná porota. O hlavní ceně Slavonice Festu pro nejlepší film rozhodnou tradičně sami diváci.

Nabitý je i hudební program! Letošních 12 koncertů odehrají Mydy Rabycad, Buty, Tomáš Klus, David Koller, Pokáč, Klara&The Pop, Vladimír Merta, United Flavour Soundsystem, Lanugo, Eturnity, Petr Nikl Lakomé Barky, Justin Lavash. 

S hudebním programem souvisí v pátek 2. 8. i debata, na kterou pozval režisér Ondřej Trojan v roli moderátora novinářky Petru Procházkovou (DeníkN), Johanu Hovorkovou (Fórum24), novináře Martina Fendrycha (Aktualne.cz) a zpěváka Tomáše Kluse, a která se bude týkat role médií v demokratické společnosti. Debatu uvádíme v rámci speciálu „Lež není pravda“, který podpořila a spolupořádá Nadace Heinricha Bölla.

Slavonice Fest letos spolu s diváky podpoří místní charitativní bazárek Kapička a jeho prostřednictvím malé pacienty, kteří bojují s leukemií a organizaci Pink Bubble, která pomáhá onkologickým pacientům na hranici dospělosti. Před filmy v letním kině budou promítány spoty společnosti Hledáme rodiče, která pomáhá najít pěstouny pro děti, jež nemohou vyrůstat ve své biologické rodině.   

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matrix a Keanu Reeves jsou zpět. Chystá se čtvrtý díl slavné filmové série

21.08.2019 11:04 Filmová série o Matrixu, jejíž první díl se na plátnech kin objevil před 20 lety, bude mít další…

Spuštění Apple TV+ se blíží. Firma zveřejnila upoutávku na seriál s…

20.08.2019 09:31 Americká společnost Apple je odhodlána vynaložit přes šest miliard dolarů (140 miliard Kč) na…

RECENZE: Když Tarantino miluje Hollywood, je vše povoleno

19.08.2019 22:00 RECENZE - Režisér a scénarista Quentin Tarantino se ve svém devátém filmu vyznává z lásky k…

Zemřel Peter Fonda, herec známý z kultovního filmu Bezstarostná jízda

17.08.2019 06:41 Aktualizováno Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama