David Rubin zvolen do čela akademie udílející Oscary, čeká ho nelehký úkol

Castingový ředitel David Rubin byl zvolen novým prezidentem americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která uděluje prestižní ceny Oscar. Stal se prvním šéfem castingu v této funkci, uvedla agentura AP a dodala, že Rubin je nástupcem kameramana Johna Baileyho, který stál v čele akademie od předloňského srpna.

Přidejte svůj názor

Americký Oscar
doporučujeme

Rubin má coby šéf castingu na kontě více než stovku filmů, včetně úspěšných snímků Anglický pacient, Muži v černém, Čtyři svatby a jeden pohřeb či televizní seriál Sedmilhářky.

Podle Česko-slovenské filmové databáze působil také jako herec a filmový producent. Za casting na Sedmilhářky a na televizní film Prezidentské volby získal podle časopisu Variety televizní ceny Emmy.

Rubin přebírá předsednictví filmové akademie uprostřed jejího úsilí o diverzifikaci své členské základny a zlepšení divácké přitažlivosti pro udělování Oscarů, která v posledních dvou letech klesla pod 30 milionů diváků, poznamenala AP.

Připomněla, že filmová akademie se v roce 2016 zavázala, že do roku 2020 zdvojnásobí počet žen a zástupců menšin ve svých řadách. Dříve byly ženy zastoupeny mezi jejími členy jen ze čtvrtiny a jen osm procent členů nebyli běloši.

Předávání Oscarů bude 9. února vysílat televize ABC.

Časopis Hollywood Reporter poznamenal, že za casting se Oscar nikdy neuděloval, ale že by za Rubina mohla tato kategorie vzniknout.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matrix a Keanu Reeves jsou zpět. Chystá se čtvrtý díl slavné filmové série

21.08.2019 11:04 Filmová série o Matrixu, jejíž první díl se na plátnech kin objevil před 20 lety, bude mít další…

Spuštění Apple TV+ se blíží. Firma zveřejnila upoutávku na seriál s…

20.08.2019 09:31 Americká společnost Apple je odhodlána vynaložit přes šest miliard dolarů (140 miliard Kč) na…

RECENZE: Když Tarantino miluje Hollywood, je vše povoleno

19.08.2019 22:00 RECENZE - Režisér a scénarista Quentin Tarantino se ve svém devátém filmu vyznává z lásky k…

Zemřel Peter Fonda, herec známý z kultovního filmu Bezstarostná jízda

17.08.2019 06:41 Aktualizováno Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama