David Rubin zvolen do čela akademie udílející Oscary, čeká ho nelehký úkol

Castingový ředitel David Rubin byl zvolen novým prezidentem americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), která uděluje prestižní ceny Oscar. Stal se prvním šéfem castingu v této funkci, uvedla agentura AP a dodala, že Rubin je nástupcem kameramana Johna Baileyho, který stál v čele akademie od předloňského srpna.

Americký Oscar
doporučujeme

Rubin má coby šéf castingu na kontě více než stovku filmů, včetně úspěšných snímků Anglický pacient, Muži v černém, Čtyři svatby a jeden pohřeb či televizní seriál Sedmilhářky.

Podle Česko-slovenské filmové databáze působil také jako herec a filmový producent. Za casting na Sedmilhářky a na televizní film Prezidentské volby získal podle časopisu Variety televizní ceny Emmy.

Rubin přebírá předsednictví filmové akademie uprostřed jejího úsilí o diverzifikaci své členské základny a zlepšení divácké přitažlivosti pro udělování Oscarů, která v posledních dvou letech klesla pod 30 milionů diváků, poznamenala AP.

Připomněla, že filmová akademie se v roce 2016 zavázala, že do roku 2020 zdvojnásobí počet žen a zástupců menšin ve svých řadách. Dříve byly ženy zastoupeny mezi jejími členy jen ze čtvrtiny a jen osm procent členů nebyli běloši.

Předávání Oscarů bude 9. února vysílat televize ABC.

Časopis Hollywood Reporter poznamenal, že za casting se Oscar nikdy neuděloval, ale že by za Rubina mohla tato kategorie vzniknout.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: překvapení léta, pohodová romantika s časovou smyčkou v Palm…

04.08.2020 07:19 Aktualizováno Andy Samberg (Brooklyn 99) si střihnul zajímavou roli v odlehčené komedii s romantickou zápletkou s…

Lidé se loučili s hercem Janem Skopečkem (†94). Měl zvláštní druh humoru,…

03.08.2020 12:53 Aktualizováno Ve strašnickém krematoriu v Praze se dnes uskutečnilo poslední rozloučení s hercem a dramatikem…

Češi se do kina příliš nehrnou. Chybí hollywoodské trháky

01.08.2020 10:36 Návštěvnost tuzemských kin zdaleka nedosahuje loňských čísel. Důvodem je pandemie koronaviru, kvůli…

RECENZE: Intimní zpověď kosmonautky, připravující se na misi Proxima

30.07.2020 22:32 Skoro každý rok se objeví nějaký evropský snímek, který se zaobírá tématikou evropského kosmického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama