Průšvih ČT: Omluva za 13. komnatu a odškodné 150 tisíc

Praha - Za pořad 13. komnata Evy Hurychové, ve kterém zpěvačka obvinila svého bývalého manžela Jiřího Mošnera z týrání, se musí Česká televize Mošnerovi neveřejně omluvit a zaplatit mu odškodnění 150 tisíc korun. V odvolacím řízení o tom ve čtvrtek pravomocně rozhodl Vrchní soud v Praze.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Kauzu původně řešil Městský soud v Praze, který žalobu zamítl, proti čemuž se Mošner odvolal. Vrchní soud proto tento týden znovu vyslechl svědky z předchozího řízení, včetně obou dcer Hurychové a Mošnera. Ty shodně vypověděly, že si na žádné fyzické násilí mezi rodiči nevzpomínají. Podle výpovědi zpěvačky v televizi mělo psychické i fyzické týrání trvat osm let.
 
"To, z čeho mamka taťku v tom pořadu nařkla, tak to jsme neviděly," prohlásila jedna ze svědčících dcer. Podle nich na tom byl jejich otec po odvysílání 13. komnaty Evy Hurychové psychicky špatně a postupně přestal chodit do společnosti.
 
Advokátka žalované strany Zuzana Kurelová namítla, že výpověď dcer může být ovlivněna jejich současným špatným vztahem s matkou, se kterou se soudí o výživné. K pořadu samotnému pak prohlásila, že autorka si vybrala Evu Hurychovou na základě informací o domácím násilí, které se objevily v jiných médiích.
 
Odvolací senát rozsudek městského soudu zrušil a odvolání Mošnera vyhověl. "V tomto případě považuje odvolací soud obsah pořadu za zásah do osobnostních práv žalobce," odůvodnila rozsudek soudkyně Ludmila Říhová. Česká televize tak kromě omluvy musí Mošnerovi vyplatit 150 tisíc korun jako odškodnění, protože byl v pořadu vykreslen jako osoba páchající psychické a fyzické násilí, aniž by měl možnost se k věci sám vyjádřit.
 
Rozsudek je pravomocný, přípustné je pouze dovolání k nejvyššímu soudu.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Bruno Ganz, Hitler z Pádu Třetí říše

16.02.2019 12:32 Ve věku 77 let zemřel v Curychu švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz, informovala dnes…

Mexický herec Guerrero nebude chybět na Oscarech, vízum nakonec dostal

15.02.2019 11:13 Mexický herec Jorge Antonio Guerrero se bude moci za deset dnů v Los Angeles zúčastnit slavnostního…

Bond zamíří na jih Itálie. Filmaře okouzlilo město Matera, ještě nedávno…

15.02.2019 09:41 Další bondovka, jejíž pracovní název zní Bond 25 a v níž bude agenta 007 popáté a naposledy hrát…

RECENZE: Akční vrchol začátku roku. Spektakulární Alita: Bojový anděl má…

14.02.2019 20:50 RECENZE – Gladiátorský famfrpál. Lovci lidí. Kyborgové s noži místo rukou. Po letech produkčních…

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama