Průšvih ČT: Omluva za 13. komnatu a odškodné 150 tisíc

Praha - Za pořad 13. komnata Evy Hurychové, ve kterém zpěvačka obvinila svého bývalého manžela Jiřího Mošnera z týrání, se musí Česká televize Mošnerovi neveřejně omluvit a zaplatit mu odškodnění 150 tisíc korun. V odvolacím řízení o tom ve čtvrtek pravomocně rozhodl Vrchní soud v Praze.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Kauzu původně řešil Městský soud v Praze, který žalobu zamítl, proti čemuž se Mošner odvolal. Vrchní soud proto tento týden znovu vyslechl svědky z předchozího řízení, včetně obou dcer Hurychové a Mošnera. Ty shodně vypověděly, že si na žádné fyzické násilí mezi rodiči nevzpomínají. Podle výpovědi zpěvačky v televizi mělo psychické i fyzické týrání trvat osm let.
 
"To, z čeho mamka taťku v tom pořadu nařkla, tak to jsme neviděly," prohlásila jedna ze svědčících dcer. Podle nich na tom byl jejich otec po odvysílání 13. komnaty Evy Hurychové psychicky špatně a postupně přestal chodit do společnosti.
 
Advokátka žalované strany Zuzana Kurelová namítla, že výpověď dcer může být ovlivněna jejich současným špatným vztahem s matkou, se kterou se soudí o výživné. K pořadu samotnému pak prohlásila, že autorka si vybrala Evu Hurychovou na základě informací o domácím násilí, které se objevily v jiných médiích.
 
Odvolací senát rozsudek městského soudu zrušil a odvolání Mošnera vyhověl. "V tomto případě považuje odvolací soud obsah pořadu za zásah do osobnostních práv žalobce," odůvodnila rozsudek soudkyně Ludmila Říhová. Česká televize tak kromě omluvy musí Mošnerovi vyplatit 150 tisíc korun jako odškodnění, protože byl v pořadu vykreslen jako osoba páchající psychické a fyzické násilí, aniž by měl možnost se k věci sám vyjádřit.
 
Rozsudek je pravomocný, přípustné je pouze dovolání k nejvyššímu soudu.

Témata:
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny Emmy se kvůli covidu udílely na dálku, nejvíc sošek získal seriál…

21.09.2020 12:35 Aktualizováno Letošní 72. ročník amerických televizních cen Emmy, který se kvůli pandemii covidu-19 uskutečnil…

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Právě se děje

Další zprávy

reklama