Prima spustí internetovou videopůjčovnu. Nova ji naopak zavřela

Praha - Vlastní internetovou videopůjčovnu PrimaPlay.cz spustí koncem února televize Prima family. Služba se inspiruje projektem ViaPlay mateřské švédské firmy MTG. Majitel konkurenční Novy, bermudská společnost CME, naopak v uplynulých dnech pro malý zájem zavřel videopůjčovnu Cinema.cz, která spadala pod jeho dceřinou firmu Bontonfilm. Píše to v dnešním vydání deník E15.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Prima zatím tají, co přesně její nová služba nabídne a jaké budou cenové podmínky. "Obsah PrimaPlay zveřejníme v nejbližších dnech,“ řekl deníku mluvčí Prima family Marek Winkler. Podle informací E15 budou základ tvořit především seriály a pořady Primy, například díly seriálu Cesty domů. 

Televize doposud dodávala svou produkci do služby Stream.cz, kterou vlastní Seznam.cz. Po spuštění vlastní internetové videopůjčovny se podle ředitele Prima family Marka Singra spolupráce se Seznamem zredukuje. 

Společnost CME ukončila službu Cinema.cz dceřiného Bontonfilmu, která byla spuštěna teprve loni na jaře. Ponechá si ale videopůjčovnu Voyo.cz patřící provozovateli Novy, firmě CET 21. Voyo.cz momentálně nabízí podle mluvčí Novy Marie Fianové pro měsíční předplatitele 400 filmů a deset seriálů. Pro jednotlivá přehrání jsou k dispozici necelé tři stovky filmů. 

Internetovou videopůjčovnu provozuje v České republice také společnost Topfun Media, kterou vlastní finanční skupina J&T. Topfun disponuje celkem 1400 filmy a od 1. února startuje platformu Topfun Live Pay TV, která na webu, v hybridní televizi Samsung nebo v tabletech nabídne zavedené tematické televizní kanály, píše E15. 

Webové stránky s nabídkou placeného sledování některých pořadů, filmů a seriálů měla i Česká televize (ČT). Ukončila je však už na konci roku 2009, po dvou letech provozu. Zavření své internetové Videopůjčovny tehdy ČT zdůvodnila tím, že výnosy vůbec nepokrývaly náklady na provoz.

Témata: TV Prima
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Tom Hanks: Nikdo neví, kdy se začne v Hollywoodu znovu natáčet

01.07.2020 13:26 V Hollywoodu v současnosti nikdo neví, kdy se tam obnoví filmová produkce, kterou před několika…

Do Česka se vracejí zahraniční filmaři, ty americké zve i ministr Zaorálek

01.07.2020 12:09 Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby. Ředitelka Státního fondu kinematografie…

Zemřel americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner, bylo mu 98 let

30.06.2020 18:43 Ve věku 98 let zemřel americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Agentuře Reuters to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy